www.svethardware.cz
>
>

Klasické hry od Disney jsou k dispozici pro Windows, Mac i Linux

Klasické hry od Disney jsou k dispozici pro Windows, Mac i Linux
, , aktualita
Herní distributor GOG známý pro svou nabídku her prostých DRM ohlásil spolupráci s Disney, která přinesla staré 16bitové tituly, jež si nyní můžeme bez problémů zahrát na OS Windows, Mac i Linux. Co je v nabídce?reklama
Pokud si pamatujete na hry jako Aladdin, The Lion King nebo The Jungle Book a rádi byste si je zase zahráli, můžete zabrouzdat na stránky GOG.com, kde budou k dispozici jako obvykle bez jakéhokoliv DRM. Můžeme si tak připomenout éru 16bitových konzolí a počítačů jako Amiga, ST, SNES nebo Megadrive.

Trio zmíněných her bylo upraveno tak, aby fungovalo i na moderních operačních systémech, takže za tím stála nějaká práce, kterou si vývojáři nechají zaplatit. Jinak jde ale o stejné tituly, jež se jinak nedočkaly vylepšené grafiky, zvuku, nebo něčeho jiného. Součástí dohody mezi GOG a Disney bylo právě to, aby byla zachována originální grafika, zvuky a zcela nezměněn zůstal i herní systém. Připravit se tak můžeme na rozpixelovanou grafiku v nízkém rozlišení, která ale přeci jen na 14" monitorech vypadala lépe než na obrovských LCD panelech. Však ve své době to byly hry, jejichž grafika a animace byly na velice vysoké úrovni, za čímž stála animační technologie Disney Digicel.

Pokud máte o některo uz těchto 16bitových klasik zájem, už si je můžete koupit na GOG, a to za aktuálních 9 eur (snížená cena z 10 eur). Pokud si vezmete všechny tři, pak můžete ušetřit rovnou 33 procent, ale tato nabídka skončí v pondělí 8. srpna.


A jestli ani tak o ně nemáte zájem, můžete se alespoň v přiloženém videu podívat, jak vypadají.

Zdroj: GOG.com

Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek