www.svethardware.cz
>
>
>

Konkurence Facebooku pro Siri a Cortanu využije opravdové lidi

Konkurence Facebooku pro Siri a Cortanu využije opravdové lidi
, , aktualita
Facebook oznámil, že si chystá konkurenci pro virtuální asistentky Cortana a Siri společností Microsoft a Apple. Jeho se bude jmenovat prostě M a na rozdíl od konkurence nebude tak úplně virtuální a využije také lidské pracovníky.reklama
Cortana a Siri se musí spolehnout na svou virtuální inteligenci a databáze informací, které mají k dispozici. Tyto zdroje má M od Facebooku využít také, ale pokud ty nebudou stačit, nastoupí lidská obsluha, která s dotazem pomůže. Půjde tedy o obdobu automatických systémů využívaných mobilními společnostmi, bankami a jinými institucemi, které mají pro vyřízení specifických požadavků zákazníků k dispozici lidské operátory.

Pracovníci Facebooku, kteří jsou v této době již najímáni, jsou známi jako M Trainers, což leccos napovídá. Právě z jejich práce a odpovědí na všetečné dotazy se totiž systém M má učit, aby postupem času dokázal sám o sobě zodpovědět více různorodých dotazů a také se naučil rozpoznávat ty samé dotazy položené různými způsoby nebo v jiných jazycích.

M také bude schopen nabídnout přímo ke koupi různé produkty, jak ukazuje i jeden uvedený příklad. V něm se tazatel ptá na vhodný dárek pro přátele čekající dítě a jako reakce mu jsou nabídnuty přímo k zakoupení dětské boty. Je tedy zřejmé, na čem chce Facebook pomocí M také vydělávat. Vedle toho prý bude schopen zajistit třeba objednání a dovoz květin, naplánovat cestu či zařizovat schůzky. Záleží jen na tom, zda budeme tak pohodlní a necháme tyto úkoly na Facebooku, jenž pak bude moci ovlivňovat nabídku a vůbec z části řídit náš život, než aby jej pouze sledoval.

Zdroj: KitGuru
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti
Už dříve se objevily informace o chystané kartě NVIDIA GeForce GTX 1050, přičemž dnes už se můžeme podívat na očekávané specifikace také lepší verze s označením GTX 1050 Ti. Co nám tyto modely s TDP pod 75 W nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek