www.svethardware.cz
>
>
>

Kradené kreditky se zneužívají na Apple Pay, chyba je v bankách

Kradené kreditky se zneužívají na Apple Pay, chyba je v bankách
, , aktualita
Systém bezkontaktních plateb Apple Pay se poslední dobou častěji používá ke zneužití kradených platebních karet. Chyba ale není na straně Applu, ale na straně bank, které jednotlivé karty potvrzují a registrují do systému.reklama
Apple si dal záležet, aby jeho systém bezkontaktních plateb Apple Pay byl co možná nejbezpečnější. I přes všechnu snahu jsou ale pomocí tohoto systému občas používány kradené platební karty. Za chybu nicméně nemůže samotný Apple (ukazuje se, že Apple Pay je zabezpečený velmi dobře), ale samotné banky, které mají na starosti verifikaci platebních karet a jejich registraci do systému. Tento proces je totiž u mnoha bank silně podceněn.


Apple Pay logo


Proces začíná tak, že Apple pošle do banky údaje o kartě, zařízení a některé další informace. Samotnou registraci do Apple Pay ale provádí samotná banka, která musí danou kartu schválit, že je v pořádku. Většinou ji stačí údaje, které zašle registrační formulář Applu a pokud se z nějakých důvodů přechází na dodatečné ověření (např. nesedí údaje o použitém mobilním telefonu ve srovnání s historií nákupů na iTunes, kdy byl použit jiný mobil), většinou jde o telefonát, kdy se operátor zeptá na pár číslic např. z čísla sociálního pojištění. Pokud byly s údaji o kartě ukradeny i tyto údaje (krádež identity), není nejmenší problém taková data bance poskytnout a karta bude s velkou pravděpodobností schválena. Podobné problémy budou patrně čím dál aktuálnější, neboť s konkurenčními platebními metodami přichází i další společnosti, např. Samsung. Na druhou stranu, americké banky už vylepšují své verifikační procesy.

Zdroj: theverge.com, macworld.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek