www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Krátkých DDoS útoků přibývá

Krátkých DDoS útoků přibývá
, , aktualita
Podle Corero se v posledním čtvrtletí minulého roku objevilo mnohem více DDoS útoků, které trvaly méně než 30 minut. Tím boří představy, že DDoS musí trvat klidně i několik hodin. Kolik přijde DDoS útoků za den?reklama
Distributed denial-of-service (DDoS) útoky jsou jedním z nejčastějších projevem hackerských útoků. Jedná se o to, že hodně počítačů začne v jeden moment přistupovat hodně uživatelů, a tím může zpomalit, nebo dokonce znepřístupnit dané stránky.

Podle Corera je krátkých útoků, které trvají méně než 30 minut, asi 96 %. Dále společnost uvádí, že za poslední čtvrtletí posledního roku bylo v průměru uskutečněno 3,9 útoku za den.

"V dnešní době se DDoS útoky převážně pojí se znepřístupněním služeb, internetových stránek nebo online služeb," řekl Dave Larson, viceprezident Cocera. Podle něj jsou takové útoky plánovány jako krátké, protože chtějí zamaskovat různé činnosti. Například chtějí odzkoušet bezpečnost serveru před plánovaným větším útokem. Takže mohou klidně trvat i jen v řádu vteřin.

Krátkodobý útok by se taky mohl zaměřit na zneužití služeb díky následné pomalejší odezvě. Larson také řekl, že běžně trvá 20 až 30 minut než technici přesunou trasy dat mimo poškozené servery. Za tu dobu se dá například služba zneužít nebo přesměrovat původní web na vlastní stránky.

Zdroj: eWeek
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik