www.svethardware.cz
>
>
>
>

LaCie 12big: 96 TB na Thunderbolt 3

LaCie 12big: 96 TB na Thunderbolt 3
, , aktualita
Známý výrobce úložných systémů, společnost LaCie, si připravil zařízení 12big. Jde o vysokou věž schopnou provozovat až 12 desktopových disků, díky čemuž můžeme mít přímo u sebe na pracovišti kapacitu až 96 TB.reklama
Společnost LaCie představila svůj 12big na show National Association of Broadcasters (NAB) v Las Vegas a označila jej za profesionální řešení podporující různé režimy RAID, které dokáže využít propustnost rozhraní Thunderbolt 3. Ta činí 40 Gb/s. Jedná se tak o velký externí box pro 12 pevných disků, který je určen především pro uživatele pracující s videem ve vysokém rozlišení až 6K. Výrobce se také chlubí, že 12big nabízí o polovinu větší kapacitu než jakékoliv jiné srovnatelné zařízení od konkurence, a přitom slibuje "výjimečnou spolehlivost" zaštítěnou 5letou zárukou.

Jak ukazuje fotografie LaCie 12big na stole vedle monitoru, není to žádný střízlík, ale pořádně vysoká hliníková věž (téměř 45 cm). Ta má vepředu krom diskových šuplíků velkou modře svítící kontrolku. Další kontrolky indikující stav jednotlivých disků by měly být někde schované. Vzadu máme krom čtyř ventilátorů chlazení také vestavěný napájecí zdroj a potřebné konektory. Těch je více (1x USB 3.1, 2x Thunderbolt 3), takže bude možné využít možnost rozhraní Thunderbolt 3 napojovat jednotlivá úložiště sériově za sebe (tzv. daisy chaining).

LaCie 12big přichází na trh vybavený pevnými disky podnikové řady od Seagate s otáčkami ploten 7200 RPM a má vlastní hardwarový RAID, díky čemuž má výsledné pole RAID 0 poskytnout rychlosti čtení a zápisu až 2600 a 1700 MB/s a v případě RAID 5 to bude maximálně 2400 a 1200 MB/s (přes rozhraní USB 3.1 to bude ale pouze 400 MB/s). Vedle modelu s 96TB kapacitou budou k dispozici také ještě 72TB a 48TB verze a ty si můžeme nakonfigurovat do polí RAID 6, RAID 5 nebo RAID 0 pro nejvyšší výkon. Na NAB v Las Vegas byl 12big ukázán v akci, jak importuje video v RAW do Adobe Premiere Pro, což mu prý šlo pozoruhodně rychle.

LaCie 12big bude v 96TB, 72TB a 48TB verzi k dispozici od letošního léta. Ceny nebyly zveřejněny, ale na ty snad radši ani nejsme zvědaví.

Zdroj: LaCie
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek