www.svethardware.cz
>
>
>

LaCie d2 Thunderbolt 2: externí disk kombinující HDD a SSD

LaCie d2 Thunderbolt 2: externí disk kombinující HDD a SSD
, , aktualita
Kapacita je jedním z nejdůležitějších parametrů externího disku. Kromě kapacity potencionálního úložiště je ale třeba zvážit i rychlost. A tady přichází novinka v podobě externího disku kombinujícího klasický HDD a rychlý SSD.reklama
Pokud přijde na výběr externího disku, naprostá většina z nás se primárně dívá na kapacitu daného zařízení. Je to logické - přesně z tohoto důvodu se většinou disk pořizuje, pokud tedy vynecháme další výhody, jako např. možnost disk pohodlně přenášet, připojit k různým zařízením, a podobně. Nelze ale vynechat ani vzhled či rychlost. A právě rychlost je vlastnost, která novince od výrobce LaCie rozhodně chybět nebude.

Externí disk s označením d2 Thunderbolt 2 bude k dispozici ve variantách s kapacitou 3, 4 nebo 6 TB na klasickém magnetickém disku. Kromě toho je ale možné poměrně jednoduše doinstalovat disk SSD o kapacitě 128 GB. Na jednu stranu tím přijdeme o přítomný port USB 3.0, na druhou stranu tím získáme 128 GB prostoru na rychlém samostatném disku SSD s přenosovou rychlostí až 1150 MB/s.

Zařízení disponuje již zmíněným portem USB 3.0 (který lze využít pro zapojení dodatečného disku SSD) a dvěma porty Thunderbolt 2 s maximální přenosovou rychlostí až 220 MB/s. Externí disk bude možné zakoupit buď na Apple Store, nebo internetovém obchodě výrobce. Cena 3 TB verze byla stanovena na 299 USD (přibližně 6 600 Kč), verze se 4 TB pak bude stát 399 USD (cca 8 800 Kč) a 6 TB verzi pořídíme za 499 USD (cca 11 000 Kč).

K disku bude také nabízen již zmíněný upgrade spočívající v doplnění disku SSD, který byl naceněn na dodatečných 299 USD (cca 6 600 Kč). Toto rozšíření by mělo být k dispozici v průběhu měsíce října.

Zdroj: Gizmodo
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek