www.svethardware.cz
>
>
>

LaCie představuje externí HDD s USB Typ-C

LaCie představuje externí HDD s USB Typ-C
, , aktualita
Na trh se již pomalu dostávají zařízení s USB Typem-C. Mezi první se řadily například základní desky od MSI nebo nově představený MacBook od Applu. Teď už se na trh konečně dostávají první periferie.reklama
Oblíbený USB Typ-C, který se vyznačuje především tím, že je možné konektor zapojit oběma směry, se konečně rozšiřuje do světa IT. Mezi průkopníky se dále řadí Apple, který na svém MacBooku představil jen jeden port, a to právě USB Typ-C.

V letošním roce bychom měli očekávat čím dál tím více zařízení s USB Typu-C, který už je schválen od loňského dubna. Jedním z prvních zařízení je LaCie Mobile Drive, tedy externí hard disk. Těšit se můžeme na Porsche design, což znamená, že je disk kryt 3mm pevným hliníkem. Velikost disků jsou 500 GB, 1 TB a 2 TB, přičemž 500GB varianta a 1TB s 2TB variantou se liší ve velikostech a ve váze.

Podle LaCie je konektor USB Typ-C řešení pro budoucnost. Je totiž přívětivý pro uživatele, protože konektor se dá zapojit oběma směry a navíc oba konce kabelu jsou shodné (v dnešní době je typické, že u počítače máme velký konektor USB Typ-A, kdežto na periferiích je mini USB nebo micro USB). Dále zde máme hliníkovou konstrukci, která je praktická, protože se nebude špinit a bude dobře odvádět teplo ze zahřívajícího se periferního zařízení.

Otázkou ale zůstává, co nový externí disk kromě designu a obousměrného konektoru přinese. Podporuje totiž pouze starší USB 3.0, tedy nikoliv 3.1, které by umožnilo navýšit rychlost přenosu až dvojnásobně. Taky by umožnilo zlepšit napájení a celkovou odezvu zařízení. Takže v podstatě je jiný jen konektor, který je Typu-C. To znamená, že pokud nevlastníte počítač s USB Typ-C, tak je ozvláštněním jen design. A počítačů nebo laptopů s Typem-C je dneska vážně málo. Spíše se tento externí disk určen k budoucímu využití. Takže pokud přemýšlíte o koupi počítače s tímto USB konektorem, Design Mobile Drive může být vhodným kandidátem. Specifikace jsou následující:

Rozhraní:
 • USB-C (USB 3.0)
 • USB 2.0 a USB 3.0 Type-A
Rychlost:
 • USB 3.0: do 5 Gb/s
 • USB 2.0: do 480 Mb/s
Rozměry:
 • 500 GB: 79 x 128 x 11 mm
 • 1 TB a 2 TB: 77 x 130 x 15 mm
Hmotnost:
 • 500 GB: 182 g
 • 1 TB a 2 TB: 240 g
 • Požadavky: Mac OS X 10.5 nebo novější/ Windows Vista, 7, 8.x
Obsah balení:
 • LaCie Porsche Design Mobile Drive
 • USB-C - USB-C kabel
 • USB-C - USB Type-A adaptér
 • Příručka rychlého spuštění
 • Software: program pro zálohu dat, Eco mód

Bohužel ani cena, ani dostupnost nového externího disku ještě nebyla oznámena.

Zdroj: betanews.com
Nejpopulárnější myši
reklama
Nejnovější články
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Asus ohlásil první desku s Intel Apollo Lake Asus ohlásil první desku s Intel Apollo Lake
Společnost Intel nedávno vypustila do světa procesory generace Apollo Lake, čili nová slabá Pentia a Celerony navazující na Braswell. Nyní přichází Asus, který jeden z nich využívá na své nové základní desce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Hubble našel na Europě nejspíše silné vodní gejzíry Hubble našel na Europě nejspíše silné vodní gejzíry
NASA včera uspořádala videokonferenci, před níž ohlásila důležitý nález týkající se měsíce Europa obíhajícího kolem Jupiteru. Hubble na něm zachytil nejspíše silné vodní gejzíry, díky nimž bude daleko snadnější hledat známky života.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik