www.svethardware.cz
>
>
>

LCD s AMD FreeSync dorazí na začátku příštího roku

LCD s AMD FreeSync dorazí na začátku příštího roku
, , aktualita
Nedávno společnost AMD představila technologii FreeSync, která přijde v podobě otevřeného standardu VESA jako konkurence pro G-Sync od společnosti NVIDIA. Nyní se už objevily informace o tom, kdy můžeme očekávat první modely.reklama
AMD FreeSync je tedy technologie, která bude již brzy soupeřit s G-Sync od firmy NVIDIA, oproti níž bude mít výhodu v tom, že půjde o otevřenou technologii zakořeněnou ve specifikacích VESA, která nebude potřebovat žádný specializovaný a licencovaný hardware. Pro koncového uživatele by tedy jednoznačnou výhodou měla být nižší cena, a tak už je jen otázkou, zda FreeSync bude pracovat stejně dobře jako G-Sync.

AMD nedávno oznámilo, že bude na vývoji této technologie spolupracovat s firmami MStar, Novatek a Realtek, které budou vyrábět potřebné jednotky (Scaler Units) použité v monitorech s podporou FreeSync, přičemž k výrobcům monitorů se mají tyto jednotky dostat ještě v tomto roce. Dle AMD má jeho technologie výhodu také v tom, že nepotřebuje žádné řídicí signály, neboť prý nemusí čekat na to, až mu monitor řekne, kdy je vhodné poslat další vykreslený snímek.

FreeSync byl již v červnu demonstrován na Computexu a nyní se již čeká na to, až se první produkty s jeho podporou dostanou na trh. Již dříve jsme se mohli dozvědět, že FreeSync budou podporovat i stávající čipy Radeon, a tak jde pouze o to, kdy se na trhu objeví první příslušné monitory. A ty by měly přijít někdy v první čtvrtině roku 2015, tedy zhruba v horizontu půl roku. Označeny budou jako kompatibilní s DisplayPort Adaptive-Sync a AMD Project FreeSync.

Známy jsou už také některé specifikace prvních monitorů s FreeSync. Ty mají být vybaveny panely s rozlišením Full HD nebo Quad HD s obnovovací frekvencí až 144 Hz, popřípadě tu budou i panely s vysokým rozlišením Ultra HD, ale pouze 60 Hz. A není to pouze synchronizace výstupu grafické karty s monitorem, co mají moduly od firem MStar, Novatek a Realtek nabídnout. Krom toho se mají postarat i o změny velikosti obrazu, OSD menu, rozhraní HDMI a DVI a také DisplayPort High Bit Rate Audio.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek