www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Lenovo Beacon: osobní cloud a nová AiO

Lenovo Beacon: osobní cloud a nová AiO
, , aktualita
Společnost Lenovo představila své desktopové novinky, mezi něž patří zařízení Beacon označované za Personal Cloud Storage, čili osobní cloudové úložiště. Vedle toho tu máme také stolní PC s Androidem a nakonec i nové počítače All in One.reklama
Jako první si tedy ukážeme zařízení Lenovo Beacon prezentované jako osobní cloud a "centrum domácí zábavy a datový hub". K uloženým datům tak budeme moci přistupovat odkudkoliv, kde je k dispozici internetové připojení, a to i přes chytrý telefon nebo televizor. Je to tedy takový jednodušší NAS disponující rozhraním USB, Wi-Fi i Ethernet pro přenos dat z či na jeho disky a vedle toho budeme moci přímo připojit i televizor pomocí HDMI a z telefonu ovládat přehrávání uložených médií. Ty mohou mít celkovou kapacitu až 6 TB, přičemž k dispozici budeme mít černou čí bílou verzi. Obě využívají výkon dvoujádrového procesoru Intel Atom.

Dále tu máme Lenovo N308, což je stolní PC, respektive AiO, vybavený operačním systémem Android 4.2 Jelly Bean. Založeno je na čtyřjádrovém SoC NVIDIA Tegra a využívá 19,5" dotykovou obrazovku s rozlišením 1600 x 900, dále 500GB pevný disk, webkameru s rozlišením 720p, rozhraní Wi-Fi a Bluetooth, a to vše v těle s tloušťkou 33 mm. Dostat bychom k němu měli také klávesnici a myš. N308 také může pracovat jako tablet, neboť si k němu můžeme přikoupit také baterii, která vydrží po dobu tří hodin.

Horizon 2 je oproti předchozí verzi tenčí a lehčí a nabídne 27" obrazovku v 19,5 mm tlustém těle. Lenovo o něm mluví jako o Table PC. Založeno je na aktuálních procesorech Intel Core i7, Windows 8.1 s možností ovládání pomocí 10bodového dotykového displeje. Pak tu jsou také reproduktory s Dolby Home Theater v4 a vyklápěcí stojan, o nějž se může tento přerostlý tablet opřít jako AiO desktop. Jeho výhodou je ale právě možnost provozu na plocho.

Nakonec tu máme AIO Lenovo A740 s tenkým dotykovým displejem o úhlopříčce 27" a s rozlišením Quad HD - 2560 x 1440, což je vzhledem k pozorovacím úhlům 178° typ IPS. O výkon se postarají procesory Intel a grafika NVIDIA GeForce a pak do výbavy patří reproduktory JBL a Dolby Home Theatre, až 1TB pevný disk, Near Field Communications (NFC), Wi-Fi, Bluetooth, HDMI vstup a volitelně TV tuner. Jako OS se uplatní Windows 8.1 a za zmínku stojí taky možnost sklopit obrazovku o 90°.

Lenovo Beacon a AIO desktop Lenovo N308 budou v ČR dostupné nejdříve ve druhém čtvrtletí 2014. PC Horizon 2 a AIO desktop Lenovo A740 pak přijdou až v tom následujícím. Ceny zatím nebyly stanoveny.

Zdroj: TZ Lenovo
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  2 komentáře
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů