www.svethardware.cz
>
>
>
>

Lenovo: levný 28" Ultra HD i model s Tegrou a Androidem

Lenovo: levný 28" Ultra HD i model s Tegrou a Androidem
, , aktualita
Společnost Lenovo si připravila velký 28" monitor ThinkVision Pro2840m s vysokým rozlišením Ultra HD, vedle nějž se ukáže také verze, která se nesnaží zaujmout pouze rozlišením a velikostí, ale také výbavou zahrnující SoC NVIDIA Tegra a OS Android.reklama
Lenovo ThinkVision Pro2840m je tedy 28palcový monitor s rozlišením Ultra HD, čili 3840 x 2160, jaký by si na svém stole dokázal s úsměvem představit nejeden uživatel. Výrobce jej přímo doporučuje pro CAD/CAM aplikace, což můžeme vzhledem k jeho specifikacím snadno akceptovat. Vybaven je totiž 10bitovým panelem, rozhraním DisplayPort + mini DisplayPort, hubem se třemi USB 3.0 a dvěma USB 2.0 a také dvěma 3W reproduktory. Samozřejmostí je pak stojan umožňující natočení, naklopení a nastavení výšky.

Vedle něj se představít také model ThinkVision 28, jejž lze označit za chytrý monitor, protože je vybaven čipem NVIDIA Tegra, na němž pracuje operační systém Android. Díky této výbavě se z monitoru může v okamžiku stát "zábavní centrum" čili prostě multimediální počítač, k němuž patří také desetibodová dotyková plocha.

Jedná se také o 28" panel s rozlišením Ultra HD a dále třemi porty HDMI, několika USB, audio a také DisplayPortem, RJ-45 pro Ethernet a také slotem microSD. Ten dokáže základní 2GB paměť rozšířit o dalších 32 GB. Půjde tedy o takový přerostlý desktopový tablet.

Co se týče cen, pak zajímavý je především ThinkVision Pro2840m, jenž se začne dodávat v dubnu za částku 799 USD. ThinkVision 28 přijde na trh až v červenci, a to za 1199 USD.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře