www.svethardware.cz
>
>
>
>

Lenovo má také svůj počítač v HDMI "tyčce"

Lenovo má také svůj počítač v HDMI "tyčce"
, , aktualita
Lenovo se zařazuje mezi výrobce miniaturních počítačů v podobě tyčky s odhaleným konektorem HDMI ve stylu Intel Compute Stick. Od Lenova se dočkáme modelu Ideacentre Stick 300 HDMI PC. Bude mít čím zaujmout?reklama
Lenovo Ideacentre Stick 300 HDMI PC to bude mít v konkurenci různých dalších podobných počítačů těžké, však je jich na trhu už dost a ne jen Intel Compute Stick, který také nedorazil mezi prvními. Na trh se také chystá Asus Pen Stick, jenž má využít novou platformu Cherry Trail, přičemž toto Lenovo využívá ještě starší Bay Trail.

Ideacentre Stick 300 HDMI PC přijde na trh nejdříve prostřednictvím stránek Lenovo.com v červenci a pak bude k dispozici také v obchodech Dixons a Amazon. Cena bude 129 dolarů a stejně tolik liber, čili o 10 více než stojí Intel Compute Stick STCK1A32WFC.

A jaké jsou specifikace nové tyčky od Lenova?
  • Processor: Intel BayTrail Atom Z3735F, 2M cache, takt 1,33 GHz až 1,83 GHz
  • Operační paměť: 2 GB
  • Paměť pro data: 32 GB
  • Zabudované reproduktory
  • Bezdrátová rozhraní: Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0
  • Porty: 1 x HDMI, 1 x Micro USB 2.0, SD card reader
  • Rozměry: 100 x 38 x 15mm
  • Software: Windows 8.1 with Bing (upgrade zdarma na Windows 10) Microsoft Office 365 (3měsíční zkušební verze)
  • Volitelné příslušenství: Lenovo Multimedia Remote - n5902a

Ideacentre Stick 300 má tedy velmi blízko k Intel Compute Stick, a to jak specifikacemi, tak vzhledem a rozmístěním prvků.

Lenovo ale nezmiňuje to, jak chce hardware uvnitř své tyčky chladit. Jeho verze je trošku robustnější, a tak doufejme, že chlazení bude dostatečně dobré na to, aby se procesor v zátěži nepřehříval. Uvidíme také, co předvedou ohlášené modely s Cherry Trail, které by už chlazení nemělo moc trápit, ale try dorazí až v posledním letošním kvartálu.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik