www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Lenovo od IBM odkoupí divizi x86 serverů

Lenovo od IBM odkoupí divizi x86 serverů
, , aktualita
Společnosti Lenovo a IBM jsou blízko k dohodě, na jejímž základu by právě Lenovo mělo převzít divizi x86 serverů IBM, což zahrnuje různý hardware, software, síťové produkty i jejich správu. Celá transakce bude mít hodnotu cca 2,3 miliardy dolarů.reklama
Asi netřeba připomínat, že je to právě Lenovo, které od IBM v roce 2005 převzalo výrobu PC a notebooků včetně známé řady ThinkPad. Nyní to samé čeká i x86 servery IBM, a to konkrétně řadu System x, blade servery a switche BladeCenter a Flex System, integrované systémy Flex (x86) a také servery NeXtScale a iDataPlex. Lenovo pak má zaplatit především v hotovosti, a to cca 2 miliardy dolarů, přičemž zbytek budou tvořit jeho akcie.

IBM si pak ponechá své mainframe System z, Power Systems, Storage Systems, servery Flex s architekturou Power a také produkty PureApplication a PureData. Bude také dále vyvíjet svůj software pro platformu x86 a systémy Windows a Linux, takže tato transakce znamená i prohloubení spolupráce obou firem. Jak bylo řečeno v tiskové zprávě, Lenovo a IBM chtějí vytvořit strategické spojenectví, což podpoří i úložná řešení firmy IBM, jako jsou diskové systémy Storwize, software General Parallel File System, SmartCloud Entry a další produkty.

Lenovo také převezme zákaznický servis a podporu, přičemž IBM tedy poskytne své služby na překlenutí doby nezbytné k tomu, aby vše proběhlo hladce. Celkem 7500 zaměstnanců IBM působících po celém světě pak přejde k Lenovu, respektive jim bude nabídnuta práce v této firmě.

Tato dohoda následuje po dříve oznámeném rozhodnutí firmy IBM investovat miliardu dolarů do své Watson Group a 1,2 miliardu dolarů do celkem 40 cloudových datových center po celém světě.

Zdroj: TZ Lenovo
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik