www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Lenovo uvádí malinký ThinkCenter Chromebox

Lenovo uvádí malinký ThinkCenter Chromebox
, , aktualita
Společnost Lenovo rozšiřuje nabídku své rodiny ThinkCenter Tiny o nový ThinkCenter Chromebox. Jde o malý počítač s operačním systémem Chrome, který je vybaven moderními procesory Broadwell a volitelně také monitorem.reklama
Nový ThinkCenter Chromebox od Lenova je tak určen pro vzdělávání a podniky a přichází v podobě malého počítače ve skříni s objemem jednoho litru. Zkombinovat ho ale můžeme s monitorem ThinkCentre Tiny-in-One, který nabídne svou 23" obrazovku s rozlišením Full HD, dva porty USB 2.0 i USB 3.0, dále jeden mini USB a také optickou mechaniku. Tento monitor je tedy zároveň i dokovací stanicí a společně s Chromeboxem vytvoří celý All in One systém.

V malé skříni o rozměrech 178 x 182 x 35 mm najdeme buď procesor Intel Core i3-5015U a 4 GB operační paměti, nebo Celeron 3205 (rovněž 14nm Broadwell) se 2 GB paměti. Obě verze pak mají 16GB interního úložiště typu Flash a napájeny jsou externím 65W adaptérem.

Samotný ThinkCenter Chromebox má ve výbavě čtyři porty USB 3.0, pak po jednom výstupu HDMI a DisplayPort, Ethernet, audio konektory a integrované dvoupásmové rozhraní Wi-Fi 802.11ac s Bluetooth. Na trh tyto novinky přijdou v červnu a základní verze má přijít na 199 USD.

Zdroj: Fudzilla
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek