www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Lenovo zdarma nabídne McAfee pro své počítače s adwarem

Lenovo zdarma nabídne McAfee pro své počítače s adwarem
, , aktualita
Pro nedávnou aféru Lenova, kdy se v základním software objevil adware Superfish, je v dnešní době již připraveno konstruktivní řešení. Lenovo pro postižené počítače nabídne zdarma antivirus McAfee na půl roku.reklama
Tato oprava je oficiální, takže je zřejmé, že placená verze antiviru McAfee problém dokáže zcela vyřešit. Pro uživatele, kteří mají program již předplacený, Lenovo nabízí půlroční prodloužení předplatného. Tímto se Lenovo zase hodlá dostat do pozice špičkového prodejce čistých a bezpečných počítačů.

Je pravda, že touto aférou si Lenovo, největší současný výrobce počítačů, hodně poškodilo reputaci. Na druhou stranu se škodlivý software vůbec neobjevil na smartphonech, tabletech nebo ThinkPadech. Dále instalace adwaru byla uskutečňována jen mezi zářím a prosincem loňského roku.

Je poměrně zajímavé, že původním záměrem programu Superfish bylo zlepšení uživatelské zkušenosti se zařízeními od Lenova. Bohužel zároveň otevřel bezpečnostní trhlinu. Společnost ale zdráhala přijmout zodpovědnost za instalaci škodlivého software, tvrdila, že nepředstavuje bezpečnostní riziko. Naštěstí teď uznala, že zde je problém, a hodlá jej řešit.

Lenovo se dále zavazuje, že eliminuje výskyt adwaru a bloatwaru, zbytečného softwaru, z jeho zařízení. Také začne poskytovat informace ohledně všeho softwaru, který je předinstalován na jeho počítačích. Což bude v konečném důsledku pro koncového uživatele jen dobře.

Zdroj: www.eweek.com
Nejpopulárnější antiviry
reklama
Nejnovější články
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti
Už dříve se objevily informace o chystané kartě NVIDIA GeForce GTX 1050, přičemž dnes už se můžeme podívat na očekávané specifikace také lepší verze s označením GTX 1050 Ti. Co nám tyto modely s TDP pod 75 W nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
SSD pro PCIe mají před sebou světlou budoucnost plnou růstu SSD pro PCIe mají před sebou světlou budoucnost plnou růstu
Pokud existuje nějaká oblast spojená s PC trhem, kterou v nejbližších letech čeká prudký a stabilní růst, jsou to SSD. A zvláště ta, která jsou určena pro rozhraní PCI Express, jichž je na trhu naštěstí stále více. Co je tedy dle odhadů čeká do roku 2020?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek