www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Lenovu meziročně klesl zisk o 36 %

Lenovu meziročně klesl zisk o 36 %
, , aktualita
36procentní pokles zisku překonal očekávání, protože na něj mají vliv velké akvizice Lenova, pohlcení Motoroly a IBM x86 serverů. Čistý příjem meziročně poklesl na 100 milionů dolarů, což představuje 37 %.reklama
Původně se očekávalo, že čistý příjem společnosti bude představovat 91,6 milionu dolarů (asi 2,24 miliardy Kč), toto číslo se nakonec zvýšilo na rovných 100 milionů dolarů (asi 2,5 miliardy Kč), ale i tak bylo nižší v porovnáním se stejným obdobím z minulého roku, tehdy byl čistý příjem 158 milionů dolarů.

Příjem celé společnosti se vyšplhal o 21 % na 11,3 miliardy dolarů (asi 277 miliard Kč). Lenovo očekává, že za celý rok přijde do kasičky až 46,3 miliardy dolarů (asi 1 134 miliard Kč).

Podle Lenova ještě není trh s počítači za zenitem, celkem dodalo 13,3 milionů počítačů, což představovalo meziroční nárůst o 2,7 % a příjem této sekce se zvedl o 11 % na 7,2 miliardy dolarů (asi 177 miliard Kč). Ale i přes tento úspěch se Lenovu zmenšil podíl na celosvětovém trhu s PC z 20 procentních bodů na 19,5 procenta.

"Při pohledu na nové možnosti, které nabízí internet+ éra, jsme připraveni se změnit z hardwarového výrobce na poskytovatele hardwaru i softwaru a služeb. To by mělo zaručit novou vlnu růstu Lenova i v dalších letech," řekl Yang Yuanqing, CEO Lenova.

Do budoucna bude pro Lenovo důležité, aby se Motorola dostala do černých čísel, k čemuž by měl dopomoci vstup na čínský trh. Podle odhadů by se tak mělo stát za rok až rok a půl. Tehdy se dozvíme, jestli byla akvizice Motoroly správným krokem.

Mobilní divize (včetně Motoroly) dodala 18,7 milionů chytrých telefonů za poslední čtvrtletí a 76 milionů za celý rok. Příjem, když započítáme i tablety a chytré televize, se vyšplhal na 2,8 miliard dolarů (asi 69 miliard Kč).

Zdroj: CNET
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře