www.svethardware.cz
>
>
>

Levné aerolinky výrazně zvýší počet Wi-Fi hotspotů v letadlech

Levné aerolinky výrazně zvýší počet Wi-Fi hotspotů v letadlech
, , aktualita
Zejména díky levným aerolinkám se do roku 2020 má dramaticky zvýšit počet letadel vybavených připojením k Wi-Fi. Hovoří se až o 10400 letadlech. Výzkum na toto téma provedla společnost Juniper Research.reklama
Juniper Research provedl výzkum na téma Wi-Fi hotspotů v letadlech a podle výsledků studie má do roku 2020 dramaticky vzrůst počet letadel vybavených Wi-Fi připojením. Z letošních 3200 kusů by to do pěti let mělo vzrůst na 10400. Hlavními tahouny mají být zejména levné (low-cost) aerolinky.
Zdroj:
Wikimedia Commons (public domain)


Bude to možné díky klesajícím cenám Wi-Fi hardwaru nutného pro funkci Wi-Fi v letadle a aerolinky tímto způsobem nahradí zábavné portály a obrazovky na zadních stranách sedadel. Zařízení k přehrávání obsahu si tak každý přinese sám (BYOD - Bring Your Own Device). Na druhou stranu je nutné věnovat pozornost bezpečnosti takových systémů. Otázkou také zůstává, zda se tento kanál nevyužije k mírnému zpeněžení (např. pomocí reklam).

Zdroj: juniperresearch.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře