www.svethardware.cz
>
>
>

LG 31MU97: 31" profi panel s 4096 x 2160

LG 31MU97: 31" profi panel s 4096 x 2160
, , aktualita
Společnost LG vypouští na trh nový profesionální LCD monitor vybavený panelem s netradičním poměrem stran 17:9. Tento panel je díky tomu o něco málo širší než dnes již klasické panely s 16:9.reklama
LG 31MU97 je tedy monitor určený pro profesionály, kteří ocení jeho rozlišení,velkou úhlopříčku i poodání barev. Nabídne nám totiž 31" panel s rozlišením 4096 x 2160, což je jedno z rozlišení schovávající se pod označením 4K. Ovšem u počítačových monitorů obvykle narazíme na 3840 x 2160 (Ultra HD), takže nový LG má o něco širší obraz. Můžeme jej tak označit jako monitor s poměrem stran 17:9, i když to není zcela přesné. Čísla 4096 x 2160 totiž nemají vysokého společného dělitele. Přesný poměr stran je tak 256:135 a oním největším společným dělitelem je číslo 16.

Nový monitor LG tak nese označení Digital Cinema 4K, a to proto, že má opravdové standardní rozlišení 4K. Bude se tak hodit především pro úpravu filmových materiálů, k čemuž přijde vhod také technologie IPS a 10bitové zpracování barev. Díky tomu může být LG 31MU97 zkalibrován na pokrytí prostoru Adobe RGB z 99,5% a barevný prostor DCI-P3 pokryje z 97 procent.

Co se týče rozhraní, pak zde najdeme Mini-DisplayPort, DisplayPort a také dva HDMI, ovšem pomocí nich dosáhneme v nativním rozlišení monitoru pouze 30Hz obnovovací frekvence. Pak nechybí ani čtyřportový hub s USB 3.0, flexibilní stojan a také podpora montážního systému VESA 100 x 100 mm.

Doporučená cena byla stanovena na 1400 USD.

Zdroj: Tomshardware
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek