www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

LG Chromebase: hlásí se první AiO s Chrome OS

LG Chromebase: hlásí se první AiO s Chrome OS
, , aktualita
Přenosné počítače s operačním systémem Chrome OS jsou dobře známé, ovšem nyní se objevil první stolní počítač typu All-in-One, který je tímto systémem vybaven. Jedná se o Chromebase od společnosi LG Electronics. Co nám tedy nabídne?reklama
Na svět se tedy dostalo první All in One PC s operačním systémem Chrome OS, takže Microsoft už nejspíše začal vymýšlet novou reklamu, v níž se bude do tohoto počítače strefovat. Však desktopové počítače jsou jeho výsostné území, které mu nyní narušuje Google, respektive LG Chrombase se systémem této firmy.

LG Chromebase bude k vidění na CES 2014, čili již přibližně za dva týdny, ovšem už nyní jsou známy jeho specifikace. Jedná se konkrétně o model 22CV241, u nějž jeho výrobce vyzdvihuje minimalistický design, který má podtrhnout celkovou jednoduchost a nenáročnost na údržbu. Získáme samozřejmě přístup ke všemožným službám a aplikacím firmy Google, jaké známe ze světa Internetu a mobilních zařízení.

Firma LG svůj nový počítač označuje za budoucnost desktopů, které jsou určeny pro domácnosti, ale také školy, hotely, call centra a prostě podnikové využití. Ponechme stranou otázku, zda si takovou budoucnost vůbec přejeme a zaměřme se raději na specifikace samotného Chromebase.

Nejvíce patrná je na něm 21,5" obrazovka IPS s rozlišením Full HD, pod níž se ukrývá procesor Intel Celeron aktuální generace, 2GB operační paměti, 16GB iSSD a dále dostanem rozhraní HDMI (vstup), USB 2.0 v počtu tří portů, jeden USB 3.0 a Ethernet. Je tedy zřejmé, že hardwarově jde o low-end, tedy kromě technologie obrazovky. Součástí počítače je také přední HD webkamera s mikrofonem, 5W reproduktory a v příslušenství se nachází klávesnice, myš a jistý systém pro správu kabeláže.

Až někdy příště se dozvíme, jakou cenu LG nasadí a kdy tento počítač vypustí na trh.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře