www.svethardware.cz
>
>
>

LG Display investuje miliardy do továrny na OLED

LG Display investuje miliardy do továrny na OLED
, , aktualita
Displeje typu OLED se používají již dlouho, ale mezi počítačové monitory či televizory zatím téměř nepronikly. To by mohla změnit nová továrna firmy LG Display, která chce do ní investovat 8,7 miliardy dolarů.reklama
To je v přepočtu nějakých 222 miliard korun, takže nejde o žádnou malou investici. Padnout mají na jednu velkou továrnu pro výrobu displejů technologií Organic Light-Emitting Diode (OLED), a to všemožných velikostí od velkých panelů pro televizory po malé flexibilní displeje pro hodinky či náramky.

Továrna bude postavena v jihokorejském městě Paju a znamená i to, jaké naděje firma LG do technologie OLED, která má oproti tradičním LCD řadu výhod. Výsledné displeje mohou být tenčí a lehčí, nepotřebují podsvícení a z hlediska kvality zobrazení mají také vyšší potenciál. Ten tkví především ve velkém pokrytí barevného prostoru, širokých pozorovacích úhlech s konzistentní saturací a kontrastem a právě díky absenci podsvícení je černá barva opravdu černou, neboť tu není podsvícení a pixel může být kompletně vypnut.

Nevýhodou je zase to, že panely OLED jsou zatím ještě drahé na výrobu a také mají problémy s postupným horšením zobrazení modré barvy dané kratší životností modrých subpixelů. S tím bojuje Samsung tak, že modré subpixely tvoří podstatně větší než ostatní a LG zase využívá systém WRGB s bílým subpixelem, díky němuž se modrý subpixel nemusí tak často používat. Díky nové továrně se alespoň můžeme těšit na to, že displeje typu OLED se stanou běžnější, a tedy i levnější.

Na OLED se prý chystá přejít i společnost Apple, o čemž informovala agentura Bloomberg a v reakci na to ihned vysočila nahoru cena akcií společností Sharp a Japan Display. Nicméně na trhu s OLED jsou dominantní právě korejské firmy LG Display a Samsung.

Co se týče produktů Apple, pak první vybavené OLED by se měly objevit v roce 2018 a zatím je otázka, které produkty to budou. Applez toho bude pravděpodobně chtít udělat svou technologickou výhodu, takže by nemělo jít pouze o malé telefony, kde by ostatně displej typu OLED nebyl žádná novinka. Uvažovat můžeme o něčem větším, tedy tabletu, notebooku či i iMacu.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR
Na zatím nepříliš mohutnou VR vlnu se nyní snaží naskočit také společnost NZXT, která představila počítačovou skříň S340 Elite. Ta je upravena tak, abychom si na ni mohli pohodlně pověsit VR headset a také jej měli kam připojit.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7 Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7
Mobilní divize Samsungu má akutálně velký problém s vybuchujícími bateriemi Note 7, ovšem nyní jde i o pračky vyrobené mezi lety 2011 a 2016, které mohou představovat přinejmenším stejné riziko pro blízké osoby.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře