www.svethardware.cz
>
>
>

LG odhalí první zahnuté LCD s poměrem 21:9

LG odhalí první zahnuté LCD s poměrem 21:9
, , aktualita
LG Electronics svou novinku označuje jako IPS 21:9 Curved UltraWide Monitor, konktétně tedy model 34UC97, z čehož můžeme vyčíst, že půjde o panel typu IPS s úhlopříčkou 34 palců. To však není vše, co si pro nás chystá.reklama
LG Electronics si na IFA 2014 do Berlína (5. až 10. září) chystá celkem tři novinky, mezi nimiž má být ale nejvíce viditelný právě zahnutý IPS 21:9 Curved UltraWide Monitor - 34UC97. Ten je určen jako náhrada vícemonitorových sestav, v jejichž případě si můžeme panely nastavit tak, abychom na jejich obrazovky nekoukali z úhlu. V tomto případě to zajistí zahnutá obrazovka s úhlopříčkou 34" a rozlišením 3440 x 1440. Bude určitě zajímavé se na vlastní oči přesvědčit, jaké to je sedět před takovým monitorem, takže za necelé tři týdny budete mít tu možnost.

LG 34UC97 s rozlišením Quad HD je dle výrobce určen především pro úpravu fotografií a filmového materiálu, přičemž zahrnuta je zde i podpora rozhraní Thunderbolt 2, která umožní sériově zapojit více monitorů. Krom toho tu je také MAXX AUDIO a 7W stereo reproduktory.

Další novinkou bude Digital Cinema 4K Monitor (model 31MU97) s 31palcovou obrazovkou s rozlišením 4096 x 2160, čili 4K. Z jeho označení je zřejmé, že jde o monitor určený především pro zpracování videa ve vysokém rozlišení. Založen je také na panelu typu IPS, na němž je schopen pokrýt 99 % barevného prostoru Adobe RGB, přičemž je připraven pro hardwarovou kalibraci barev, a to s pomocí softwaru True Color Pro od LG.

Třetí novinka je určena pro hráče a jde o Gaming Monitor (model 24GM77). Ten má dle označení 24" obrazovku s obnovovací frekvencí 144 Hz a odezvou 1 ms, takže je celkem jasné, že půjde o typ TN a nejspíše o rozlišení Full HD, ovšem o tom LG ve zprávě nemluví. Ovšem právě proto, že se LG o typu panelu a rozlišení nezmiňuje, můžeme uvažovat právě o těchto vlastnostech. Zajímavé pak je, že se zde uplatní firemní technologie pro synchronizaci obrazu a snížení input lagu, čili zpoždění obrazu. Dnes se v souvislosti s tím mluví především o technologii NVIDIA G-Sync, ovšem v tomto případě jde o LG Dynamic Action Sync (DAS), o níž však toho není více známo. Pak tu je také Black Stabilizer pro vyvážené zobrazení tmavých odstínů a Game Mode se třemi přednastavenými režimy, jež si budeme volit v závislosti na herním žánru.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek