www.svethardware.cz
>
>
>

LG odhalil své nové monitory: 21:9 a UHD vede

LG odhalil své nové monitory: 21:9 a UHD vede
, , aktualita
Společnost LG přicestuje na CES 2016 s novými monitory, mezi nimiž budou vládnout širokoúhlé displeje a také monitory s vysokým rozlišením. Půjde tak především o velké úhlopříčky i moderní technologie.reklama
CES 2016 začne hned 6. ledna v Las Vegas jako veletrh, na němž výrobci již tradičně vystavují své novinky, které pak budou postupně dostávat na trh v průběhu roku. V případě firmy LG to bude mimo jiné i nová sestava monitorů, které si nyní v krátkosti představíme. Jednak to bude velký zakřivený LG 34UC98 s úhlopříčkou 34" a rozlišením 3440 x 1440 na panelu typu IPS. Tento monitor nabídne i podporou technologie FreeSync a vedle sebe bude mít další 34" model LG 34UM88 se stejným poměrem stran, ale ten už bude mít plochý displej. Firma bude tyto modely doporučovat fotografům a grafickým designérům, kteří vyžadují přesné zobrazení barev, ale více se k tomu zatím nevyjadřuje. Dodává pouze, že oba modely budou mít ve výbavě také rozhraní Thunderbolt 2.

Dále se ukáže pár 27" monitorů LG s rozlišením Ultra HD, a to jednak model UD68 pro hry s podporou FreeSync a pak UD88 pro vážnou práci, jenž bude kalibrovaný a nabídne řadu různých profilů. Oba budou mít ve výbavě také rozhraní USB 3.0 s konektorem typu C. Vedle těchto hlavních novinek se ukáže ještě Infinity Display 24MP88 s prý "neviditelným rámečkem".

Při této příležitosti můžeme ještě krátce zmínit notebook LG gram 15 (model 15Z960) s 15,6" displejem, jenž má být dle výrobce "nejlehčím 15" notebookem na světě" a svými rozměry má odpovídat spíše 14" modelům. Jeho hmotnost bude pouze 980 gramů a půjde o moderní počítač založený na procesoru generace Skylake a systému Windows 10.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek