LG představilo VR headset a malého robota

LG představilo VR headset a malého robota
, , aktualita
Při představení vlajkového telefonu LG G5 byla představena i zařízení pro virtuální realitu, ovladač pro drony a jeden nenápadný robot. LG přistupuje k VR odlišně než další výrobci - co si pro nás tedy připravilo?reklama
V první řadě zde máme sehranou dvojici - LG 360 VR, což je samotný headset, a LG 360 CAM, což je kamera, kterou můžete používat pro nahrávání 360° záběrů. Další věcí je LG Rolling Bot - malý robot ve tvaru koule - a LG Smart Controller, který umožňuje ovládat třeba drony. Nezapomeňte si více přečíst i o telefonu LG G5.

LG 360 VR je nový headset od LG, který se propojuje s právě představeným LG G5. Dle slov LG obraz vypadá jako ze 130" palcové televize ze vzdálenosti 2 metrů. LG se chlubilo jinou strategií, než předvedli ostatní výrobci VR headsetů - 360 VR je totiž velmi lehký a jednoduchý, váží pouze 118 gramů, což je znatelně méně než konkurence. Navíc se nožičky dají sklopit, takže je přenosný.

Nabídne dva displeje - každý pro jedno oko. Hlavní je ale kompatibilita s VR obsahem pro Android a hlavně s LG 360 CAM. LG má všechny své technologie zajímavě propojené, tak uvidíme, jak bude toto zařízení fungovat v praxi.

LG 360 CAM je nová kamera, která umožňuje snímat obraz v 360°. Toho je docíleno spojením dvou snímacích senzorů o rozlišení 13 Mpx. Maximální rozlišení nahrávání je 2K se zvukem 5.1. Baterie má kapacitu 1200 mAh a základní úložiště 4 GB.

Největší využití je při kombinaci s výše zmíněným headsetem, pro který může vytvářet obsah, nebo třeba s YouTube a Google StreetView, kam se obsah může ukládat.

Dalšími novinkami jsou Rolling Bot, to je malý robot ve tvaru koule, který se může nezávisle pohybovat po domě. Na první pohled se nejeví jako příliš užitečný, LG ale implementovalo zajímavé technologie. Může se propojit se smartphonem, který ho může ovládat.

Dále může kontrolovat celý dům, pokud jste pryč, přičemž hlídá i domácí mazlíčky. S těmi si dokáže zřejmě i hrát. Disponuje malou kamerou, takže dokáže domácnost nejen monitorovat, ale i podat obrazné hlášení.

Poslední robotickou věcí je LG Smart Controller. Ten se skládá ze dvou částí, ta první slouží jako držák telefonu, ta druhá jako samotný ovladač. A co se s tímto dá ovládat? Třeba drony, většina moderních přístrojů je kompatibilních s Androidem, takže mechanické ovladače značně usnadní manipulaci. Bohužel se nedá očekávat kompatibilita tohoto zařízení i s jinými telefony než s těmi od LG.

Cena ani dostupnost všech těchto novinek zatím není známa.

Zdroj: PhoneArena
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek