www.svethardware.cz
>
>
>

LG začne v červnu vyrábět ohebné a odolné OLED displeje

LG začne v červnu vyrábět ohebné a odolné OLED displeje
, , aktualita
Mobily, televizory či monitory se zahnutou obrazovkou již nejsou nic nového, ale nové displeje od LG budou zcela jiné. Již nepůjde o skleněné displeje, jejichž ohebnost a odolnost není zrovna vysoká, ale o plastové displeje, které budou daleko flexibilnější.reklama
A budou také odolnější, respektive ne tak náchylné na mechanické poškození při nárazu. Dnešní ohebné displeje založené na sklu také mají poloměr ohybu přinejlepším 75 mm, zatímco plastové OLED displeje od LG budou mít tento poloměr pouze 30 mm. Budou tak daleko flexibilnější, na což si jistě brousí zuby všemožní výrobci nositelných zařízení, třeba chytrých náramků či hodinek.

Zvláště zajímavá je pak odolnost vůči otřesům, což je problém dnešních chytrých telefonů krytých skly Gorilla Glass či jinými. Ty nezřídka vlivem nárazu či tlaku prasknou, což pak znamená výměnu celého digitizeru nebo ještě hůře celého displeje, a to není levná záležitost. V některých případech se pak ani nevyplatí nechávat takový mobil opravit. Ohebné plastové displeje mohou být odpovědí, ale pak je otázka, jak odolné budou vůči poškrábání, což by eventuelně mohly řešit třeba skleněné fólie, jejichž výměna je snadná a cena nízká. Ale o elegantní řešení nejde.

Věnujme se však novým displejům od LG. Z obrázku je jasné, že výhodou je i to, že plastové OLED displeje jsou velmi tenké, což umožní výrobcům koncových zařízení přijít s dalším kolem soutěže o nejtenčí telefon. Výzvou pro LG ale bylo to, aby plastové OLED displeje měly srovnatelnou energickou efektivitu, jas a přesnost v zobrazení barev. Firma se nakonec dostala na 60 lumenů na watt při maximálním jasu 807 cd/m2, barevnou teplotu 3000K a CRI (Color Rendering Index) 85. Nejde o hodnoty, které by se dosáhly vlastností nejlepších skleněným OLED, ale už jsou aspoň srovnatelné, čili technologie je připravena k produkci, během níž bude LG pracovat na dalších generacích s lepšími vlastnostmi.

LG plánuje své nové displeje použít nejen v telefonech, ale také v tabletech, skládacích počítačích a jiných zařízeních, desktopových monitorech, televizorech, automobilismu, zkrátka všude. A právě počítače se skládacími displeji mají přijít na řadu v roce 2017. Masová produkce plastových OLED displejů začne v letošním červnu a je tedy pravděpodobné, že na Computexu bude mít LG velmi pěknou výstavku.

Zdroj: Tom's Hardware
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek