www.svethardware.cz
>
>
>
>

Lian Li DK01: počítač ve stole

Lian Li DK01: počítač ve stole
, , aktualita
Společnost Lian Li si pod názvem DK01 připravila jednu pěknou specialitku, a sice hliníkový počítačový stůl, který poslouží také jako počítačová skříň. Na svou sestavu přitom budete mít pěkný výhled skrz vrchní kouřové sklo.reklama
Stolek/skříň Lian Li DK01 je hotová prozatím jen jako prototyp, čili se ještě neprodává. Pro Lian Li by to však nebyl první hliníkový počítačový stůl, takže můžeme věřit, že se DK01 opravdu objeví na trhu, nicméně cena pochopitelně nebude lidová.

Celkové rozměry tohoto stolku josu 800 x 795 x 600 mm (Š x H x V), přičemž do toho nepočítáme případný držák pro dva monitory. Koncept je pak velmi jednoduchý. Máme tu dvě nohy ve tvaru U, které drží velkou hliníkovou skříň krytou sklem, pod nímž bude pracovat naše sestava.

Počítač přitom můžeme jednoduše otevřít díky vysunovacímu šuplíku, nebo bude možné zvednout celou skleněnou desku. Pod ní pak najdeme velmi rozlehlý prostor, do kterého se schová i prodlužka pro zapojení napájení a případně tam můžeme uskladnit i něco jiného, co se vejde do prostorou o šířce 115 mm.

Hlavní komora pak poskytne dostatek prostoru nejen pro základní desky ATX, E-ATX, XL-ATX, ale i mamutí HPTX s rozměry 345 × 381 mm. Nebude tedy problém si vytvořit dvouprocesorový systém, pro nějž je tu připraveno také místo pro dva radiátory vodního chlazení s délkou až 360 mm.

Stěžovat si nemohou ani ti, kteří potřebují především mnoho diskových pozic, protože těch tu najdeme celkem čtrnáct, a to v odnímatelných šachtách. Nicméně pokud nám deska zabere celý široký prostor, počet diskových pozic se redukuje na polovinu. Jednu či dvě pozice také může zabrat dlouhá grafická karta, jež překročí rozměr 280 mm.

To vše by pak nemusel ustát pouze jeden zdroj, takže tu je pozice pro dva s délkou až 280 mm a pro vzduchové procesorové chladiče je maximum výška 180 mm, do níž se vejdou snad všechny. Chlazení prostoru zajistí až sedm 120mm ventilátorů (případně zmíněné radiátory).

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější skříně
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře