www.svethardware.cz
>
>
>
>

Lian Li PC-18: middletower ze staré školy

Lian Li PC-18: middletower ze staré školy
, , aktualita
Lian Li si připravila počítačovou skříň PC-18 a říká, že se díky ní vrací ke svému klasickému minimalismu, kterým je tato firma pověstná. Co to tedy v případě této skříně znamená, na to se hned mrkneme.reklama
Lian Li PC-18 je tedy celohliníkový middletower určený pro běžné sestavy založené na deskách ATX. Jako obvykle bude skříň k dispozici ve dvou verzích, přičemž první bude mít černé a druhá stříbrné zbarvení a dle výrobce jde o model, do nějž můžeme vměstnat "výkonné vzduchové i vodní chlazení". Nejde přitom o přerostlý middletower, však jeho rozměry jsou 452 x 210 x 490 mm (V x Š x H) s hmotností kolem 5 kg.

V přední části skříně máme ventilátorové průduchy a dvě pozice pro 5,25" zařízení, přičemž nahoře jsou pod malým krycím panýlkem dva porty USB 3.0 plus dva audio a také vypínač plus jeden 140mm ventilátorový výdech. Na první pohled to také vypadá, že bočnici je zasazeno menší plexi, ovšem ve skutečnosti jde o prachový filtr před pozicí pro velký radiátor vodního chlazení, který může mít až tři 120mm ventilátory. Proto ten divný protáhlý tvar se dvěma přepážkami.

Čím si tedy tato skříň zaslouží své zařazení do "staré školy" firmy Lian Li? Evidentně je to především díky své pozici napájecího zdroje, který se nachází nad základní deskou. Zbytek interiéru je velice prostý a skutečně nenabízí zbytečný prostor navíc, a to ani pro zadní ventilátor. Ten by se totiž na své místo nevešel, tedy po instalaci 360mm radiátoru do boku skříně, a tak výrobce vzadu ani nevytvořil žádnou pozici. Skutečně tedy počítá s tím, že tuto skříň si koupí uživatel, který opravdu využije vodní chladič. Lian Li také potvrzuje, že tato skříň je dělaná tak, aby přísun čerstvého vzduchu do skříně pomocí ventilátorů jednoznačně převažoval před jeho odvětráváním. Však dovnitř budou také foukat dva přední 140mm ventilátory a přidá se k nim také stejně velký vrchní kousek.

Uvnitř pak máme šachtu pro tři pevné disky plus jedno SSD, které budeme moci montovat bez pomocí nástrojů. A pokud tuto šachtu odstraníme, pak budeme moci nainstalovat dva pevné disky nebo disk a SSD vertikálně přímo vedle základní desky, díky čemuž bude dovnitř lépe proudit vzduch od předních ventilátorů.

Do PC-18 můžeme vměstnat maximálně 160 mm vysoký procesorový chladič a 285 mm dlouhé karty a pokud odstraníme HDD šachtu, mohou mít až 410 mm. Záslepek je standardních sedm. Skříň bude k dispozici na začátku listopadu s cenou 120 liber, tedy asi 4400 Kč.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější skříně
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře