www.svethardware.cz
>
>
>
>

Lian Li PC-B16 a PC-A61: moderní hliníkové skříně

Lian Li PC-B16 a PC-A61: moderní hliníkové skříně
, , aktualita
Společnost Lian Li znovu obohacuje svou nabídku o počítačové skříně a tentokráte jde o dvojici modelů typu Middle Tower. Ty jsou tak určeny pro klasické desktopové sestavy založené na deskách ATX.reklama
Lian Li PC-B16 a PC-A61 jsou obě samozřejmě celohliníkové, stejně jako všechny ostatní skříně značky Lian Li. Nepřekvapí ani, že budeme mít na výběr mezi stříbrnou a černou verzí, ovšem to se týká pouze druhé skříně. PC-B16 bude prodávána pouze v černém zbarvení.
Lian Li PC-A61


Obě skříně jsou vybaveny inovativním systémem samostatných diskových pozic, kde každá je samostatná a každou lze odmontovat. Díky tomu si můžeme skříň značně provzdušnit a zajistit, aby od předních ventilátorů lépe proudil vzduch k základní desce a jejím komponentám. Samozřejmostí je pak podpora i 2,5" zařízení vedle 3,5" disků.
Lian Li PC-A61


Dále mají tyto skříně společnou i 5,25" šachtu určenou pro čtyři zařízení, což je možná na dnešní dobu až zbytečně moc, a pak tu máme i jednu 2,5" pozici, která je jako u řady jiných skříní umístěna na trayi z opačné strany, než je deska. Skříně se od sebe liší především v tom, že model PC-B16 je vybaven velkými uzamyketlými předními dvířky, pod nimiž budou schované mechaniky, zatímco Lian Li PC-A61 je bude vystavovat na odiv. PC-B16 pak má navíc vrchní panel a bočnice vybavené pěnovým materiálem, takže ji můžeme označit za tzv. tichou skříň.
Lian Li PC-B16


Co se týče prostoru uvnitř těchto skříní, pak dovnitř můžeme vměstnat procesorový chladič s výškou maximálně 170 mm, napájecí zdroj s hloubkou 280 mm a s dlouhými kartami díky odnímatelným diskovým pozicím evidentně nebude problém žádný. Výrobce ale přesto uvádí, že mohou být dlouhé až 420 mm. U moderních skříních je také důležitý prostor mezi trayem základní desky a pravou bočnicí, kudy se obvykle vedou kabely. Zde máme 30 mm místa, čili více než dost.
Lian Li PC-B16


U dnešních skříní také nesmí chybět podpora vodních chladičů. Oba nové modely mají snadno odnímatelný vrchní panel, pod nějž můžeme umístit 240mm nebo 280mm radiátor s maximální tloušťkou 60 mm. Dopředu se pak vejde 240mm radiátor a vypadá to, že diskové pozice budou moci přitom zůstat na místě. Jinak ale získáme dva přední 120mm ventilátory a také jeden zadní s krásnými kulatými mřížkami, jež nebude žádný problém odšroubovat. Toto bohužel, pokud se nepletu, dnes nabízí snad pouze firma Lian Li.

Přední I/O panel, respektive vrchní, je vybaven krytem a pak čtyřmi porty USB 3.0 a dvěma audio. Obě skříně mají stejnou šířku a výšku, a sice 230 a 490 mm, ovšem Lian Li PC-A61 má hloubku 510 mm a PC-B16 je díky předním dvířkům na tento rozměr o 2 cm větší. Zajímavé je, že udávaná hmotnost je u obou stejná, a to 6,5 kg. Stejná ale není cena, neboť PC-B16 přijde už co nevidět na trh za cca 4900 Kč a PC-A61 za 4000 Kč.

Zdroj: TZ Lian Li
Nejpopulárnější skříně
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek