www.svethardware.cz
>
>
>
>

Lian Li PC-D666: pekelná skříň pro 2 PC

Lian Li PC-D666: pekelná skříň pro 2 PC
, , aktualita
S označením PC-D666 přichází na svět novinka od Lian Li, a to velká počítačová skříň určená pro nadšence. Umístit do ní budeme moci rovnou dvě plnohodnotné sestavy založené na deskách EATX a Micro ATX.reklama
Pokud tedy máte zájem, Lian Li PC-D666 může posloužit jako skříň pro dvě sestavy, respektive přímo k tomu je určena. Jedna sestava přitom může být založena na základní desce formátu Extended ATX či ATX a na druhé straně může být sestava s deskou Micro ATX nebo Mini ITX. Skříň pro dvě sestavy tedy není na trhu žádnou unikátní novinkou, ale i tak jde o velmi zajímavý kousek.

PC-D666 se také zaměřuje na vodní chlazení a krom řady krytých otvorů pro hadičky v zadním panelu je připravena pro instalaci tlustých 360mm i 480mm radiátorů, pro něž je místo v levé části vyhrazené velké základní desce. V pravé části máme dalšíí pozici pro 360mm radiátor. Komory pak odděluje jedna velká přepážka, což je ve skutečnosti oboustranný tray pro instalaci základních desek. Ten ale komory neodděluje zcela, takže budeme moci mezi nimi libovolné vést kabely či hadičky vodního chlazení.

Co se týče pozic pro úložná zařízení, máme tu dvě klece pro 3,5" zařízení s rozhraním SATA, která nesou celkem šest pozic s připravenými konektory, takže podporují funkci Hot Swap. Dále tu máme místo pro celkem šest 2,5" zařízení a celkem pět pozic pro mechaniky. Lian Li zde rovněž nabízí jednoduchou montáž, což zahrnuje i boční panely, jež jsou drženy pomocí pacek. Stačí je tedy popadnout a odcvaknout od skříně, a to je systém, který Lian Li používá u nových skříní stále častěji. Celá konstrukce pro instalaci disků a mechanik pak může být vyjmuta po odšroubování několika přítlačných šroubků.

Ve spodní části skříně pod trayem jsou pro účely správy kabeláže připraveny odšroubovatelné panely, jejichž úkolem je skrýt vedené kabely a dráty. Ty pak budeme moci protahovat i krytými otvory v samotném trayi. Každá sestava pak má připravena vlastní tlačítka Power a Reset stejně jako čtyři USB 3.0 a HD audio konektory na vrchní straně skříně.

Rozměry skříně Lian Li PC-D666 jsou 454 x 644 x 603 mm (Š x V x H) a hmotnost 13,3 kg. Vyrobena je pochopitelně z hliníku, takže oněch 13 kg je úctyhodná hmotnost na takový materiál. Vyvinuta byla ve spolupráci s německým IDG PC Welt speciálně pro projekt dvojsystémového PC "Hell Machine 6". K dispozici ale bude i pro širokou veřejnost, a to již tento měsíc za cenu 599 USD.

Zdroj: TZ Lian Li
Nejpopulárnější skříně
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře