www.svethardware.cz
>
>
>
>

Lian Li PC-O12: netradiční middle tower

Lian Li PC-O12: netradiční middle tower
, , aktualita
Společnost Lian Li neúnavně vysílá na trh nové a nové skříně, mezi něž se zařadil také model PC-O12 kombinující hliník, ocel a temperované sklo. Zajímavé je na ní už jen rozmístění slotů pro rozšiřující karty.reklama
Lian Li PC-O12 patří mezi menší middle towery, ale přesto má mít místo i pro základní desky formátu E-ATX a snad jde o opravdové desky této velikosti s rozměry 305 × 330 mm. Řada výrobců desek i skříní totiž jako E-ATX označuje i cokoliv, co jen o trošku přesahuje základní šířku desek formátu ATX (244 mm).

Nová PC-O12 má rozměry 203 x 508 x 550 mm (Š x V x H) a nejzajímavější je na ní rozmístění záslepek, které počítají s dvouslotovými grafickými kartami. Jedna tak bude nahoře, druhá dole a obě vystaví své ventilátory (nebo vodní bloky) na odiv. Budou totiž dobře viditelné skrz boční temperované sklo. Vedle toho je třeba také poznamenat, že Lian Li představuje stále více skříní, které už nejsou celohliníkové jako dříve, ale mají ocelovou kostru a hliníkový plášť. Stále více se také rozmáhá temperované sklo, v jehož použití jsou Lian Li také přeborníci.

Je jasné, že pro takovéto umístění karet bude me potřebovat příslušné redukce, které je propojí se sloty základní desky. Celkem se do této skříně vejdou čtyři 340mm karty, ale jednoslotové. Jako standardní výbavu pak dostaneme jen jeden 440 mm dlouhý plochý kabel pro PCI Express x16.

Dále má PC-O12 ve výbavě čtyři pozice pro 3,5" disky a čtyři 2,5" zařízení. Co se týče chlazení, k dispozici jso tři vrchní 120mm pozice ideální i pro radiátor vodního chlazení, které zvládnou také dva 140mm ventilátory a pak tu máme před předním sklem dvě 120mm pozice. Všechny jsou chráněny odnímatelnými filtry. Je docela možné, že vodní chlazení opravdu bude potřeba, neboť skříň je úzká a vejde se do ní jen 75 mm vysoký procesorový chladič. Napájecí zdroj může mít hloubku 230 mm, což bohatě stačí a pak tu máme vrchní I/O panel s výbavou USB3.0 x2 / USB3.1 (Type-C) x1 / HDMI x1 / HD Audio a tlačítky Power a Reset.

Lian Li PC-O12 není pro každého, a to nejen kvůli svému provedení, ale také ceně. Ta je 400 dolarů§ nebo 380 liber, přičemž v Evropě bude tato novinka dostupná už od tohoto měsíce.

Zdroj: Lian Li
reklama
Nejnovější články
Týdenní šance (29.5. - 4.6.) Týdenní šance (29.5. - 4.6.)
Chcete získat hodnotnou cenu za zodpovězení 3 otázek? Taková je naše Týdenní šance. Odpovězte do 4.6. správně na soutěžní otázky a zařaďte se do slosování o počítačovou skříň Cooler Master Silencio 452.
Dnes,  soutěž, Karel Polívka
Týdenní šance (22.5. - 28.5.) Týdenní šance (22.5. - 28.5.)
Získat hodnotnou cenu za zodpovězení 3 otázek? Taková byla od 22.5. do 28.5. naše soutěž Týdenní šance, v které jste mohli vyhrát počítačovou skříň SilentiumPC Brutus M25 Pure Black. Doplněno o vyhodnocení.
Dnes,  soutěž, Karel Polívka
Toshiba uvedla nová SSD XG5 se 64vrstvými 3D čipy Toshiba uvedla nová SSD XG5 se 64vrstvými 3D čipy
Společnost Toshiba dnes uvedla nové SSD disky XG5. Ty obsahují 64vrstvové 3D paměťové čipy TLC, díky čemuž se vyrábí i v kapacitách 1 TB. Slibují také velmi vysoké přenosové rychlosti přes 2 GB/s.
Dnes,  aktualita, Milan Šurkala
Chyba v souborovém systému NTFS shodí starší Windows Chyba v souborovém systému NTFS shodí starší Windows
Po mnoha letech existence souborového systému NTFS se přišlo na to, že obsahuje chybu, která dokáže dosti jednoduše shodit celý operační systém. Stačí jen přistoupit na speciální skrytý adresář.
Dnes,  aktualita, Milan Šurkala,  2 komentáře
Cryorig Taku: znovuobjevený desktop Cryorig Taku: znovuobjevený desktop
Cryorig loni na Computexu představil nové designy skříní, z nichž si zvláštní zájem návštěvníků vysloužila Taku. Tu můžeme označit za znovuobjevený klasický desktop, který neslouží jen pro uložení komponent, ale také jako stolek pod monitorem.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek