www.svethardware.cz
>
>
>
>

Lian Li PC-O12: netradiční middle tower

Lian Li PC-O12: netradiční middle tower
, , aktualita
Společnost Lian Li neúnavně vysílá na trh nové a nové skříně, mezi něž se zařadil také model PC-O12 kombinující hliník, ocel a temperované sklo. Zajímavé je na ní už jen rozmístění slotů pro rozšiřující karty.
reklama
Lian Li PC-O12 patří mezi menší middle towery, ale přesto má mít místo i pro základní desky formátu E-ATX a snad jde o opravdové desky této velikosti s rozměry 305 × 330 mm. Řada výrobců desek i skříní totiž jako E-ATX označuje i cokoliv, co jen o trošku přesahuje základní šířku desek formátu ATX (244 mm).

Nová PC-O12 má rozměry 203 x 508 x 550 mm (Š x V x H) a nejzajímavější je na ní rozmístění záslepek, které počítají s dvouslotovými grafickými kartami. Jedna tak bude nahoře, druhá dole a obě vystaví své ventilátory (nebo vodní bloky) na odiv. Budou totiž dobře viditelné skrz boční temperované sklo. Vedle toho je třeba také poznamenat, že Lian Li představuje stále více skříní, které už nejsou celohliníkové jako dříve, ale mají ocelovou kostru a hliníkový plášť. Stále více se také rozmáhá temperované sklo, v jehož použití jsou Lian Li také přeborníci.

Je jasné, že pro takovéto umístění karet bude me potřebovat příslušné redukce, které je propojí se sloty základní desky. Celkem se do této skříně vejdou čtyři 340mm karty, ale jednoslotové. Jako standardní výbavu pak dostaneme jen jeden 440 mm dlouhý plochý kabel pro PCI Express x16.

Dále má PC-O12 ve výbavě čtyři pozice pro 3,5" disky a čtyři 2,5" zařízení. Co se týče chlazení, k dispozici jso tři vrchní 120mm pozice ideální i pro radiátor vodního chlazení, které zvládnou také dva 140mm ventilátory a pak tu máme před předním sklem dvě 120mm pozice. Všechny jsou chráněny odnímatelnými filtry. Je docela možné, že vodní chlazení opravdu bude potřeba, neboť skříň je úzká a vejde se do ní jen 75 mm vysoký procesorový chladič. Napájecí zdroj může mít hloubku 230 mm, což bohatě stačí a pak tu máme vrchní I/O panel s výbavou USB3.0 x2 / USB3.1 (Type-C) x1 / HDMI x1 / HD Audio a tlačítky Power a Reset.

Lian Li PC-O12 není pro každého, a to nejen kvůli svému provedení, ale také ceně. Ta je 400 dolarů§ nebo 380 liber, přičemž v Evropě bude tato novinka dostupná už od tohoto měsíce.

Zdroj: Lian Li
reklama
Nejnovější články
Vulkan a OpenCL se spojí do jednoho API Vulkan a OpenCL se spojí do jednoho API
Vývojářská skupina Khronos Group se v tiskové zprávě poněkud okrajově zmínila o tom, že se chystá přinést jednotné API, které bude zahrnovat známý Vulkan a také OpenCL. To bylo nakonec ještě potvrzeno v dalším vyjádření.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
AMD dokončí vývoj designu 7nm Zen 2 a Navi ještě v tomto roce AMD dokončí vývoj designu 7nm Zen 2 a Navi ještě v tomto roce
Lisa Su potvrdila, že AMD chystá tzv. tape-out, čili dokončení vývoje designu 7nm čipů Zen 2 a Navi ještě v tomto roce, což tak dává tušit, že první produkty by se opravdu mohly objevit na trhu už v tom příštím.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Země kdysi mohla být horkým oblakem ve tvaru americké koblihy Země kdysi mohla být horkým oblakem ve tvaru americké koblihy
Astronomové právě přišli s novým návrhem vesmírného objektu, který dostal označení 'Synestia' a má mít tvar americké koblihy, čili ve tvaru písmene O. Přesně takový tvar měla možná v minulosti i Země, i když jen nakrátko.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Dubaj brzy nasadí prvního robotického policistu Dubaj brzy nasadí prvního robotického policistu
Na výletu do Dubaje budete moci již brzy narazit na prvního robotického policistu, který už zítra nastoupí do služby. Jde o pouze první krok, neboť jak uvedlo vedení policejních sil, do roku 2030 by je mohli tvořit roboti z až jedné čtvrtiny.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Mercedes bude po vzoru Tesly vyrábět baterie pro domácnosti Mercedes bude po vzoru Tesly vyrábět baterie pro domácnosti
Mercedes-Benz pochopitelně nechybí mezi výrobci aut, kteří se zaměřili na elektrovozy a odtud už to není daleko k výrobě velkých baterií pro použití v domácnostech. Tato firma se tak zařadí po bok Tesly a jejích systémů Powerwall či dalších.
Včera,  aktualita, Jan Vítek