www.svethardware.cz
>
>
>
>

Lian Li PC-Q26: Mini ITX a 11 disků

Lian Li PC-Q26: Mini ITX a 11 disků
, , aktualita
Lian Li vypouští na trh zajímavou skříň, která může posloužit jako základ velmi dobře vybaveného NAS serveru, v němž budeme provozovat až 11 pevných disků či SSD. Podívejme se tedy na to, co nám nabízí.reklama
Jedná se tedy o novou počítačovou skříň Lian Li PC-Q26, která je jako obvykle celohliníková a přichází ve dvou verzích, čili v černé a stříbrné barvě. Její rozměry jsou přitom 200 x 395 x 410 mm (Š x V x H), což nám dává celkový objem 32,3 litru a hmotnost je pouze 4,6 kg.

Skříň je připravena pro klasické napájecí zdroje ATX a malé základní desky formátu Mini-ITX, jež obvykle nebývají dostatečně vybaveny pro zapojení až 11 zařízení s rozhraním SATA, ovšem musíme počítat také jeden rozšiřující slot, do nějž budeme moci nainstalovat některý z dostupných řadičů. Skříň je ale připravena také na grafické karty vybavené dvouslotovým chlazením.

Co se týče diskových pozic, ty jsou naskládány v jedné vysoké šachtě, v níž máme celkem deset 3,5" pozic plus jednu 2,5" v samotném dnu skříně. První dvě diskové pozice umístěné nejvýše mají také připraveny konektory SATA, takže je možné disky rychle připojit či odpojit (hot-swap). K jejich instalaci pak poslouží šroubky s velkými hlavičkami, díky nimž disky zajedou do připravených drážek. Pro chlazení disků pak mohou posloužit až tři přední 120mm ventilátory, přičemž boční průduchy v přední části skříně jsou opatřeny magneticky přidržovanými prachovými filty. Další 120mm kousek může být nahoře, v levé bočnici a vzadu je jedna 80mm pozice.

Co se týče kompatibility, pak grafická karta může být dlouhá 190 mm, takže je jí umožněno jen o 2 cm přesáhnout okraj základní desky, ale dnes už je i mezi takovými kartami slušný výběr. Napájecí zdroj má v tomto ohledu stejné omezení a procesorový chladič může být vysoký maximálně 150 mm, což vyloučí řadu věžovitých modelů vybavených 120mm ventilátorem.

Skříň se už pomalu chystá na trh, ovšem za cenu 119 GBP, což je cca 4200 Kč, takže nebude zrovna levná.

Zdroj: TZ Lian Li
Nejpopulárnější skříně
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek