www.svethardware.cz
>
>
>
>

Lian Li PC-Q34: rozložitelná miniskříň

Lian Li PC-Q34: rozložitelná miniskříň
, , aktualita
Společnost Lian Li chrlí na trh mnoho různých modelů hliníkových skříní, mezi nimiž se objevila také řada PC-Q34. Na nich je zajímavý výběr mezi několika barevnými verzemi a také to, že je můžeme snadno rozložit.reklama
Možnost rozložit takovouto malou skříň určitě přijde vhod, protože právě v případě malých modelů pro základní desky Mini ITX bývá problém s přístupem k jednotlivým komponentám. Samozřejmostí je, že tu máme boční panely jako u jiných skříní, které jsou v tomto případě nacvakávací, takže je lze velice snadno odstranit. Zbytek skříně je vybaven pantem, díky němuž ji můžeme celou otevřít.

Lian Li PC-Q34 patří mezi tzv. SFF skříně a jako taková je určená pro základní desky formátu Mini ITX, ovšem místa je v ní relativně dost, pokud tedy nechceme využívat velké množství pevných disků či SSD. Zapomenout musíme také na optickou mechaniku, neboť zde není žádné místo pro 5,25" zařízení.

Zato je tu místo pro až 180 mm vysoký procesorový chladič, do čehož se vejdou snad všechny věžovité modely se 120mm ventilátorem. Spíše ale budeme muset myslet na to, zda se takovýto chladič vejde na samotnou základní desku. Pro grafické karty je tu na délku místo 220 mm, což už znamená omezení a v případě zdroje je to 180 mm na hloubku, takže tady problém nebude. Vybírat můžeme mezi standardními zdroji formátu ATX.

Celkové rozměry skříně jsou 228 x 330 x 250 mm a hmotnost je díky hliníku pouze 1,85 kg. Dovnitř můžeme vměstnat maximálně čtyři pevné disky nebo SSD a vepředu je standardní výbava dvou USB 3.0 a dvou audio konektorů. Co se týče chlazení, máme možnost do zadní části namontovat jeden 120mm ventilátor.

Lian Li nám dá na výběr mezi modely PC-Q34A/B (stříbrný a černý), které přijdou na cca 2550 Kč a PC-Q34RD/GD (červený a zlatý) jsou asi o dvěstě korun dražší.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější skříně
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
30.9.2016,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
30.9.2016,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
30.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
30.9.2016,  aktualita, Jan Vítek