www.svethardware.cz
>
>
>
>

Lian Li PC-V1000L: moderní Full Tower

Lian Li PC-V1000L: moderní Full Tower
, , aktualita
Společnost Lian Li vypouští do světa další hliníkový Full Tower, který využívá moderní prvky a nabídne velký prostor, do nějž se vejdou i základní desky EATX. Tato skříň tak bude vhodná i pro výkonné sestavy s novými procesory Intel.



reklama
Můžeme předpokládat, že skříň jako Lian Li PC-V1000L nebudeme pořizovat pro běžné sestavy s jednou kartou, pár disky či SSD a klasickou základní deskou ATX, však na takovou by jí byla spíše škoda. Sestava s HEDT procesorem Haswell-E, případně výkonným osmijádrovým AMD FX, více grafickými kartami a řadou pevných disků či SSD je již něco jiného.





Design nové skříně je jako obvykle spíše střízlivý. Vepředu se ukazuje perforovaný panel s jednou mechanikovou pozicí typu Stealth, pod níž zůstane vlastní mechanika skryta. Krom toho máme vepředu ještě kontrolky, vypínač, dva audio konektory a čtyři porty USB 3.0. Skříň je také pro snadnější manipulaci vybavena kovovými kolečky, která mají gumové obložení, aby nám snad nepoškrábala podlahu.





Prostor uvnitř skříně je řešen velmi jednoduše. Je tu jeden velký tray pro základní desku, jenž zabírá v podstatě celou její stranu. Nahoře máme osamělou 5,25" pozici a pod ní pak devět samostatných a moderně provedených 3,5" / 2,5" pozic. Ty můžeme dle libosti vysunout a uvolnit si místo. Na trayi samotném je ještě v oblasti pozice zdroje dvojice 2,5" pozic pro SSD, přičemž se na toto místo dle specifikací vejde dokonce i jeden 3,5" disk. Místa pro úložná zařízení je tu tedy více než dost, pokud tedy nemáte v plánu využít více jak jednu 5,25" mechaniku.

O chlazení se postará trojice předních 120mm ventilátorů, které tahají vzduch dovnitř přes přední panel. Připojeny jsou na jeden odnímatelný rámeček, aby byla jejich správa a čištění jednoduché a dole máme další rámeček pro dva 120mm ventilátory, kam můžeme nainstalovat i 240mm radiátor. Ten by se ostatně (360mm) měl vejít i dopředu, ale je tu ještě jedna pozice, a to pro 240mm nebo 280 mm (120mm a 140mm ventilátory). Umístěna je nahoře. Vzadu pak máme klasickou 120mm pozici pro již nainstalovaný ventilátor vybavený kulatou mřížkou.





Záslepek pro rozšiřující karty tato skříň nese celkem osm a vzdau má ještě dva kryté otvory pro případné hadičky externího vodního chlazení. A jak je vidět z poslední fotografie, za trayem základní desky je skutečně dost prostoru na to, abychom mohli tudy pohodlně vést kabeláž.

Nový Full Tower Lian Li přijde ve verzích PC-V1000LA (stříbrná), PC-V1000LB (černá) a PC-V1000LWX (černý interiér a boční plexi). Cena byla stanovena na 345 USD za první dvě verze a 389 za verzi s oknem.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější skříně
reklama
Nejnovější články
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR
Na zatím nepříliš mohutnou VR vlnu se nyní snaží naskočit také společnost NZXT, která představila počítačovou skříň S340 Elite. Ta je upravena tak, abychom si na ni mohli pohodlně pověsit VR headset a také jej měli kam připojit.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7 Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7
Mobilní divize Samsungu má akutálně velký problém s vybuchujícími bateriemi Note 7, ovšem nyní jde i o pračky vyrobené mezi lety 2011 a 2016, které mohou představovat přinejmenším stejné riziko pro blízké osoby.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře