www.svethardware.cz
>
>
>
>

Lian Li Q01: pro malé sestavy se slušným výkonem

Lian Li Q01: pro malé sestavy se slušným výkonem
, , aktualita
Společnost Lian Li si připravila další ze svých počítačových skříní, které jsou určeny pro základní desky Mini-ITX a popřípadě Mini-DTX. Na jejich základě se dá postavit malá, ale slušně výkonná sestava, což platí i pro grafickou kartu.reklama
Lian Li PC-Q01 má už dobře známou věžovitou konstrukci, kde vedle sebe sídlí základní deska a velký ATX zdroj, čili vnitřní prostor je u takovéto skříně využit velmi efektivně. Na druhou stranu v takové skříni není mnoho místa pro procesorový chladič, takže musíme vybírat z nabídky nízkoprofilových, nebo se spokojíme s originálním chladičem. Specifikace ostatně udávají maximální výšku procesorového chladiče 90 mm.

Jakýmsi poznávacím znaměním skříně PC-Q01 je odnímatelný kryt ve tvaru obráceného písmene L, k jehož sejmutí nepotřebujeme žádné nástroje a ihned si můžeme zpřístupnit téměř celou skříň. Nicméně přístup k samotným komponentám a desce je zamezen právě zdrojem, a ten pochopitelně už drží na místě šroubky.

Uvnitř máme tedy pozici pro základní desku Mini-ITX nebo Mini-DTX, z čehož vyplývá, že tu jsou také dvě záslepky. Můžeme tedy nainstalovat i výkonnější grafickou kartu, ovšem její délka nesmí o moc překročit šířku základní desky, čili 170 mm. V nabídce ale je již dost takových modelů, které jsou vybaveny střední třídou moderních GPU, takže poskytnout slušný výkon. Zdroj může mít ale na hloubku 210 mm, takže stejný rozměr bude platit i pro grafickou kartu.

Pak tu máme po dvou pozicích pro 3,5" a 2,5" zařízení, ovšem na druhou stranu nám skříň nenabídne žádnou pozici pro mechaniku, a to ani tenkou, čili typ Slim. Namísto pevných disků pak můžeme pro lepší chlazení instalovat do dna skříně jeden 120mm nebo 140mm ventilátor. Nakonec nechybí obvyklé porty USB 3.0 a audio v předním panelu.

Celá skříň je samozřejmě vyrobena z hliníku, její rozměry jsou 200 x 275 x 242 mm (Š x V x H) a hmotnost pouze 1,57 kg.

Lian Li PC-Q01 bude k dispozici nejspíše už od příštího týdne za 49 euro.

Zdroj: TZ Lian Li

Lian Li PC-Q01
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nejpopulárnější skříně
reklama
Nejnovější články
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek