www.svethardware.cz
>
>
>

Lian Li se pustilo do periferií

Lian Li se pustilo do periferií
, , aktualita
Společnost Lian Li specializující se na výrobu hliníkových počítačových skříní ukázala na CES 2016 nové počítačové periferie, mezi něž patří klávesnice a myš. A jako obvykle si za hlavní materiál vybrala hliník.reklama
V případě počítačových periferií je ale použití hliníku pochopitelně daleko složitější než u skříní, neboť pro výrobu počítačových myší se takový materiál zrovna nehodí. Můžeme ale počítat s tím, že se stane základem pro klávesnice Lian Li, která ale rozhodně nebude jediná vyrábějící hliníkové klávesnice. Vzpomeňme třeba na Corsair a jeho mechanické modely.

Lian Li se tedy chystá vyrábět z periferií zatím klávesnice a myši, přičemž na CES 2016 stačila představit již dva modely: stamostatnou klávesnici KM-01WGD a kombo klávesnice a myši KM-01BGN. Vypadá to však, že obě klávesnice jsou stejné, pouze mají jiný nádech barvy, pokud tedy fotografie nezkreslují (dle zprávy ne, jde o klávesnice s nádech do zelené a zlaté). Záměrem firmy je nabízet periferie v takových barvách, aby ladily s počítačovou skříní, čili půjde především o černé a stříbrné a pak také o další barvy (zlatá), jež firma využívá u svých moderních skříní.

Ukázané periferie Lian Li byly dosud prototypy, ale finální produkty by se neměly příliš lišit. Máme tu tedy ploché klávesnice typu Chiclet s provedením, na něž jsou zvyklí majitelé notebooků. Rozložení kláves je standardní a poukázat lze na jednořádkový Enter, na jehož místě se částečně usídlilo zpětné lomítko a leckomu by nemusely být po chuti tenké klávesy ve zcela vrchní řadě, které jsou navíc nalepeny na druhou řadu. Pokud bychom měli hledat v aktuální nabídce ekvivalent, pak klávesnice Lian Li vypadají jako od firmy Apple.

Myš je evidentně vyrobena z plastu s lesklým povrchem a vybavena je dvěma hlavními tlačítky, kolečkem a také jsou vidět dvě postranní pro palec. Lian Li ale sděluje, že myš může být nakonec vyrobena z jiného materiálu.

Je zřejmé, že Lian Li se na rozdíl od většiny ostatních firem nezaměří na hráče, ale na kanceláře a prostě pracovní prostředí. Pak je tu ale ještě otázka ergonomie, čili to, zda bude tenká Chiclet klávesnice s nízkým zdvihem pracantům vyhovovat, ale to už si každý musí určit sám. Uvidíme tedy, zda to Lian Li dotáhne do konce a své periferie vyšle na trh. Firma zatím neprozradila, kdy bychom je mohli očekávat, ovšem jejím záměrem je nabízet kombo klávesnice a myši za 45 USD, což není tak moc.

Zdroj: Tom's Hardware
Nejpopulárnější myši
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek