www.svethardware.cz
>
>
>
>

Lian Li si připravilo malé, výkonné a modulární zdroje SFX-L

Lian Li si připravilo malé, výkonné a modulární zdroje SFX-L
, , aktualita
Výkonných zdrojů formátu ATX je na trhu více než dost, ale dnes jsou v oblibě i malé skříně pro desky Mini ITX, které jsou určeny pro menší zdroje. Právě na ty myslí také Lian Li, které si připravilo dva zdroje formátu SFX-L: PE-550 a PE-750.reklama
Lian Li je tedy zrovna společnost, která nabízí řadu miniaturních skříní pro desky Mini ITX, jež však mají místo pro velké ATX zdroje. Nicméně nyní jde o zdroje formátu SFX-L. Jde tak o delší verze zdrojů SFX, takže je možné, že je nebudeme moci využít v každé skříni pro tento formát.

Na první pohled je vidět, že napájecí zdroje PE-550 a PE-750 jsou modulární, a to zcela. Mají tak veškerou kabeláž odpojitelnou včetně hlavního 24žilového ATS svazku. I to může být v některých skříních problém, neboť je možné, že jejich tvůrce počítal s tím, že ze zdroje bude pouze v jednom rohu vycházet tlustý svazek kabelů a ne že bude velká část jeho zadní stěny osázena konektory. Ty ale naštěstí alespoň v případě modelu PE-550 (nahoře) nevykukují ven z těla a jsou do něj zapuštěny, ale to není případ PE-750 (viz dole). Kabely jsou mimochodem ploché, a to prý aby byly skladnější. To je trošku vtipné vzhledem k tomu, že v minulosti se ploché IDE kabely nahrazovaly kulatými (případně si je uživatelé sami trhali na tenké proužky), pak se začaly dokulata "oflexovávat" i kabely napájecího zdroje a nyní se opět vrací móda plochých kabelů. Je ale pravda, že ty nejsou zdaleka tak široké jako 40 či 80žilové IDE kabely.

Z označení zdrojů Lian Li PE-550 a PE-750 je zřejmé, že jde o 550W a 750W zdroje. Do nich se vejde 120mm ventilátor,který poskytne dostatečně výkonné i tiché chlazení (alespoň to nám výrobce slibuje). Celkové rozměry zdrojů jsou 130 x 125 x 63,8 mm. Oba mají také téměř stejnou výbavu kabelů a konektorů až na jeden červený u PE-750. :
  • 24/20pin ATX (400mm kabel)
  • 8/4pin EPS / ATX 12V (400mm kabel)
  • 2x 8/6pin PCIe (150mm/400mm kabel)
  • 3x SATA Power (100mm/100mm/200mm/300mm kabel)
  • 1x 4pin Floppy / 4pin Peripheral Power (100mm/200mm/200mm/300mm kabel)

Lian Li PE-550 má certifikaci 80 Plus Gold s efektivitou maximálně 89,5 % a maximální zátěží 600 W ve špičce. Model PE-750 už má dokonce 80 PLUS Platinum s až 92% efektivitou a maximální zátěží 700 W. Co se týče ceny a dostupnosti, o tom se zpráva nezmiňuje.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější zdroje
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet
Serverhostingová společnost Master Internet byla v průběhu léta vybrána jako jedna z prvních pro nový progresivní typ partnerství společnosti Dell sdružující ověřené cloudové a hostingové poskytovatele.
Dnes,  inzerce, PR článek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik