www.svethardware.cz
>
>
>
>

Lian Li uvádí jachtovou skříň pro fanoušky lodí

Lian Li uvádí jachtovou skříň pro fanoušky lodí
, , aktualita
Společnost Lian Li občas překvapí nějakou neotřelou novinkou a nyní je to počítačová skříň ve tvaru jachty. Vyrobena je pochopitelně z hliníku a dokáže v sobě nést sestavu založenou na desce formátu Mini ITX.reklama
Lian Li Yacht PC-Y6 byla k vidění na CES 2016, kde byla uvedena jako speciální edice počítačových skříní. Celá je vyrobena ze sešroubovaných bíle natřených hliníkových plechů a už dle zběžného pohledu na okolní fotografie je patrné, že malá lodička to rozhodně nebude. To potvrzují specifikace hovořící o celkové délce 764 mm, šířce 259 mm a hmotnost je 4,9 kg. Do vany si ji s sebou tedy asi nevezmeme, ale to nejen kvůli rozměrům.

Tato specialitka je také vybavena podsvícením pomocí RGB diod, takže nemusí svítit pouze červeně, jak ukazuje úvodní obrázek. Jde tedy o loďku pro základní desku formátu Mini ITX, která bude ukryta v horní nástavbě, a bude tak nejvíce vystavenou komponentou. Je také patrné, že tu nebude zrovna moc místa pro procesorový chladič, takže budeme muset vybírat z nízkoprofilových, pokud tedy nebudeme chtít přijít o vrchní kryt. Maximální výška procesorového chladiče tak je 60 mm.

Přímo pod základní deskou bude mít svůj prostor grafická karta, přičemž v jejím případě to nevypadá na nějaká omezení, takže bude možné využít libovolně dlouhou grafiku, i když specifikace mluví o délce max. 300 mm. Pro její propojení s deskou budeme muset využít speciální kšandu, která ji napojí na slot PCI Express x16. Za i pod kartou pak bude pozice pro jedno 2,5" zařízení a hned pod ním ještě jsou dvě pozice pro 3,5" zařízení. Další 2,5" pozice by měla být ještě jinde. Ventilátor by zde měl být jediný, a to 120mm přímo pod pozicí karty, čili ten ji bude jednak ovívat zespoda, odkud bude také vytahovat vzduch a chladit pevné disky. Jiné ventilátory díky otevřené konstrukci nejsou třeba.

Co se týče zdroje ten má svou zadní stranu s konektorem zcela dole pod deskou i grafickou kartou a evidentně nejde o formát ATX, nýbrž o SFX. Budeme tak omezeni výběrem, který v této oblasti není tak široký jako mezi zdroji ATX. Povšimněte si také ještě třech knoflíků hned vedle zdroje. Právě s jejich pomocí budeme moci libovolně měnit odstíny podsvícení, neboť každý ovládá jas jedné složky (RGB). Lian Li udává, že použilo vodě odolné LED pásky, ovšem stejně bych tuto loďku na vodu raději nespouštěl.

Nakonec můžeme zmínit ještě tři novinky, respektive tři nové barevné verze již dříve představené skříně PC-08. Vyrobeny jsou z kombince hliníku a temperovaného skla a my je budeme moci koupit i v modré, nazelenalé a zlatavé barvě. Dříve byla k dispozici pouze černá.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější skříně
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek