www.svethardware.cz
>
>
>
>

Lian Li vypouští do světa designové skříně série O

Lian Li vypouští do světa designové skříně série O
, , aktualita
Společnost Lian Li si připravila zbrusu novou sérii designových skříní, která dostala základní označení O a pro začátek se skládá ze čtyř modelů. Ty jsou určeny pro desky od velikosti Mini-ITX až po klasické ATX.reklama
Styl jejich zpracování je však ve všech případech stejný. Jde o nízké skříně, které mají blízko ke klasickým desktopům stavěným naležato. Tyto skříně můžeme tedy provozovat také naležato, případně je opatřit stabilizačními nožičkami a postavit na hranu a třetí možností je jejich montáž na stěnu či jiný svislý povrch.
Lian Li PC-O5


Konkrétně tedy jde o čtyři modely, a to PC-O5 a PC-O5S pro desky Mini-ITX, dále PC-O6S pro Micro-ATX a nakonec tu je PC-O7S pro základní desky formátu ATX. Písmeno O v názvu má být zkratkou pro slovo Open, čili otevřený. Tomu pak odpovídá design skříní, které mají celou jednu bočnici tvořenou průhledným plexisklem a to najdeme ještě ve výřezu v předním panelu.
Lian Li PC-O7S


Skříně mají sice velmi štíhlý profil, ale to neznamená, že se do nich nevejde výkonný hardware, tedy především grafická karta. Pro tu ale platí, že bude provozována naležato díky adaptéru, který zasuneme do slotu PCI Express. Pak je ale jasné, že největší výhoda velkých desek, čili velké množství portů pro rozšíření sestavy, tímto padá. Logičtější je pak využít menší skříň a desku, třeba rovnou pro Mini-ITX, ale v takovém případě musíme počítat s tím, že karta může mít délku maximálně 190 mm. Do toho se ale dnes vejdou i karty s GeForce GTX 970, takže o velký problém nejde.
Lian Li PC-O5 a PC-07S


Až na jeden model mají všechny skříně série O v označení písmeno S, což znamená, že jsou kompatibilní s vodními chladiči typu AIO. Model PC-O5S přitom podporuje až 240mm radiátory a větší PC-O6S a PC-O7S až 360mm radiátory, což se může dnes hodit především pro chlazení grafické karty. Ovšem u těchto skříní přijde vhod i vodní chlazení procesoru, však i největší model PC-07S podporuje maximálně 85 mm vysoké procesorové chladiče. Je tedy třeba si vybírat mezi nízkoprofilovými modely, pokud tedy chcete zůstat u chlazení vzduchem.

Nové Lian Li by měly na trh dorazit již brzy. Pokud se o nich chcete dozvědět více, pak můžete využít odkaz na zdroj aktuality. Na stránkách jsou vypsány jako poslední čtyři novinky. Připravte se však, že nejde o žádné levné produkty, však nejmenší začíná na nějakých 6600 Kč a největší přijde na 9700 Kč.

Zdroj: Lian Li
Nejpopulárnější skříně
reklama
Nejnovější články
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek