Lidé si flashují staré Radeony RX 400 na RX 500

Lidé si flashují staré Radeony RX 400 na RX 500
, , aktualita
Nová generace Radeonů RX 500 využívá v podstatě ty samé čipy Polaris 10 a 11, a tak už řadu lidí napadlo, že asi bude možné staré RX 400 přeflashovat na nové. Dosáhli tím prý i vyšších taktů.reklama
Nové grafické karty AMD Radeon RX 580 a 570 jsou už na trhu, a tak jsou k dispozici i jejich BIOSy, s nimiž si mohou hrát třeba uživatelé fór techPowerUp. Těm se už v několika případech podařilo přeflashovat BIOS karet Radeon RX 480 pomocí nových verzí z RX 580 a na Guru3D se zase píše o úspěšném flashi karty Radeon RX 470 BIOSem z RX 570.

Co se týče nejvyšší řady Polarisů, pak tuto sérii flashování odstartoval TonybonJoby, člen fór techPowerUp, který použil pro svou XFX RX 480 8 GB příhodně vybavenou záložním BIOSem verzi z karty Sapphire RX 580. Dosáhl tím dokonce výchozího taktu 1411 MHz, což je výše, než na co může pomýšlet většina karet RX 480 při svém přetaktování. Naznačuje to, že nový BIOS umožní grafickému čipu využívat vyšší napájecí napětí a přesně to by vysvětlovalo, proč je spotřeba nových Radeonů o tolik vyšší než u těch starých. Karta s novým BIOSem pak byla bez problémů stabilní ve hře Witcher 3 a dokonce i ve Furmarku.

Dvojitý BIOS na kartě se ale pro účely jeho flashování dobře hodí, popřípadě je velice vhodné mít zálohu, a to alespoň v podobě integrované grafiky, pokud by přeflashovaná karta byla nestabilní, nebo dokonce "zcihlovatěla". Problémy s nestabilitou se skutečně objevily a uživatelé si pak museli notně pohrát s utilitou MSI Afterburner (či jinou), aby svou kartu umravnili.

Zdroj: techPowerUp, Guru3D
Nejpopulárnější grafické karty

reklama
Nejnovější články
Objevily se fotografie stroje od Elona Muska na hloubení tunelů Objevily se fotografie stroje od Elona Muska na hloubení tunelů
Zdá se, že Elon Musk se pouští do svého projektu s tunely. Už dřív zveřejnil na Twitteru svůj zájem o hloubení tunelů sloužících k transportu, nyní se objevily fotografie ukazující stroj na kopání tunelů.
28.4.2017,  aktualita, Kateřina Hoferková,  4 komentáře
QNAP TS-x53B: čtyřjádrové NAS s volným PCIe QNAP TS-x53B: čtyřjádrové NAS s volným PCIe
Společnost QNAP představuje řadu NAS serverů TS-x53B vybavených čtyřjádrovým procesorem, rozhraním USB typu C a také slotem PCI Express, který lze využít hned několika způsoby, což nám zajistí dostupné karty.
28.4.2017,  aktualita, Jan Vítek
Prey přijde už brzy, jaké jsou nároky? Prey přijde už brzy, jaké jsou nároky?
Nadějná 3D akce Prey vyvíjená v Arkane Studios a distribuovaná Bethesdou přijde na trh už příští týden v pátek. Po letech spekulací, fám i obav o její zrušení se tak tato hra vrací v moderní podobě, aby navázala na původní kus z roku 2006.
28.4.2017,  aktualita, Jan Vítek
Cassini úspešně proletěla mezi Saturnem a jeho prstenci Cassini úspešně proletěla mezi Saturnem a jeho prstenci
Na sondu Cassini jsme se naposledy zaměřili v době, kdy se už chystala na svůj premiérový průlet mezi Saturnem a jeho nejbližšími prstenci. Nebylo přitom vůbec jasné, zda sonda takový manévr vůbec přežije, ale podařilo se.
28.4.2017,  aktualita, Jan Vítek
Acer Predator X27 podporuje HDR na 4K i vysoké obnovovací takty Acer Predator X27 podporuje HDR na 4K i vysoké obnovovací takty
Acer si připravil velice zajímavý herní monitor, který bude určen pro ty nejnadupanější herní sestavy. Nabízí totiž nativní rozlišení 4K, a to při obnovovací frekvenci až 144 Hz. Nádavkem tu máme také HDR, což znamená i vysoký jas.
28.4.2017,  aktualita, Jan Vítek