Lily Camera, dron, který hodíte do vzduchu a poté vás sleduje

Lily Camera, dron, který hodíte do vzduchu a poté vás sleduje
, , aktualita
Fantazii se meze nekladou, a tak se na trhu objevil nový dron, který se spouští jednoduchým vyhozením do vzduchu. Na základě nastaveného režimu vás pak sleduje a natáčí video nebo fotí snímky.reklama
Firma Lily Robotics představila nový dron Lily Camera. Ovládá se sám, uživatel jen může nastavit režim snímání nebo lépe řečeno sledování. Zapne se prostým vyhozením do vzduchu, kdy dron sám aktivuje vrtule a udrží se nad zemí. Minimální letová výška je 1,75 metru, maximální je pak 15 metrů. Dron se může pohybovat rychlostí do 40 km/h. Od uživatele může být vzdálen od 1,75 metru do 30 metrů. Sleduje ho pomocí vysílače, který musí mít uživatel u sebe.


Lily Camera


Kamera dokáže natáčet Full HD video 1920×1080 pixelů při 60 progresivních snímcích za sekundu, v HD rozlišení 1280×720 pixelů zvládne dokonce 120 fps. Videa ukládá do MP4 formátu s kodekem H.264. Statické snímky mohou mít rozlišení 12 megapixelů. Dron je vybaven akcelerometrem, barometrem, GPS modulem, tříosým gyrosenzorem a senzorem magnetického pole. K zařízení je dodávána 4GB microSD karta. Rozměry dronu jsou 26,1×26,1×8,18 cm a váží jen 1,3 kilogramu. Li-Ion baterie vydrží na 20 minut letu a nabíjí se 2 hodiny. Dron je vodotěsný (IP67).


Vysílač k Lily Camera


Sledovací modul, který musí mít uživatel u sebe, má 6 cm v průměru, 2 cm na výšku a váží 75 gramů. Vydrží na 4 hodiny, nabíjí se pomocí microUSB a je možné jej vložit do náramku na ruku. Ve sledovacím zařízení je akcelerometr, barometr, GPS, mikrofon a vibrační motorek. V předprodeji bude stát $499, později bude za dvojnásobek. Výrobce se nicméně nezmiňuje o bezpečnosti, jak je zabráněno srážkám s překážkami nebo dalším dronem ve vzduchu.

Zdroj: lily.camera
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek