www.svethardware.cz
>
>
>
>

Linksys křísí starou školu a uvádí nové produkty WRT

Linksys křísí starou školu a uvádí nové produkty WRT
, , aktualita
Společnost Linksys, která nyní patří pod Belkin, se rozhodla představit nová zařízení s označením rodiny WRT a klasickým modro-černým barevným schematem. Máme tu nový router, NAS nebo i anténu.reklama
Linksys se tak snaží zákazníkům připomenout, že kdysi byla vyhledávanou společností vyrábějící velmi kvalitní, i když poměrně drahá síťová zařízení pro domácnosti. V poslední době si firmu Linksys ale majitelé přehazovali jako horkou bramboru, což její pověsti zrovna nepřispělo.

Máme tu tak již dříve představený čtyřanténový router WRT1900ac v kabátku, který připomíná staré dobré routery Linksys WRT a především známý WRT54G. Jde ale samozřejmě již o moderní hardware s podporou rozhraní Wi-Fi 802.11ac, který zvládne propustnost až 1900 Mbps vzduchem a k dispozici je open source firmware. Model WRT1900ac bude nově doplněn o tři novinky, a to jednak o 2x2 router WRT1200ac s propustností 1200 Mbps a cenou 180 USD. Ten je vybaven dvoujádrovým CPU Armada na 1,3 GHz a slibuje kvalitní šíření signálu pomoc PA + beamformingu, rozhraní eSATA/USB 2.0 a také USB 3.0. Vedle toho jsou samozřejmostí čtyři gigabitové LAN a jeden stejně rychlý WAN port, přičemž dvě antény bezdrátového rozhraní budeme moci odšroubovat. Jeho otevřený firmware bude u firmy Linksys k dispozici společně s vypuštěním routeru na trh, což se stane v dubnu.

Druhou novinkou je WRT Network Storage, čili síťové úložné zařízení. To je připraveno se dvěma šuplíky pro pevné disky s rozhraním SATA a podporuje RAID 1 pro ochranu dat v případě selhání jednoho disku, což ale samozřejmě nemusíme využít a můžeme si ponechat plnou kapacitu obou disků s veškerým rizikem. WRT Network Storage má dále ve výbavě rozhraní eSATA a USB 3.0 pro další rozšíření kapacity a přijde na trh někdy na jaře za 130 USD. Otázka je, zda půjde o klasický NAS s různými funkcemi danými firmwarovou výbavou, nebo o prosté nekonfigurovatelné úložiště.

Třetí a poslední novinkou jsou WRT antény s vysokým ziskem, které jsou určeny pro routery WRT1200ac a WRT1900ac. Linksys slibuje, že s jejich využitím dokáží tyto routery nabídnout až o 30 % větší pokrytí. Připojují se pomocí standardního konektoru RP-SMA a v 5GHz pásmu mají 7 dBi a v 2,4GHz pásmu pak 3 dBi. K dispozici budou také na jaře, a to za 100 dolarů v sadě po čtyřech. Vzhledem k výbavě routery WRT1200ac by ale měly být k dostání snad i v balení po dvou.

Zdroj: Tom's Hardware
Nejpopulárnější access pointy a routery
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek