www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Linksys ukázal výkonný třípásmový a 4x4 Wi-Fi router

Linksys ukázal výkonný třípásmový a 4x4 Wi-Fi router
, , aktualita
Společnost Linksys, pro kterou se mohla v poslední době ujmout přezdívka horká brambora, si připravila dva výkonné routery pro moderní Wi-Fi 802.11ac. Jde o modely EA9200 a E8350, na něž se nyní podíváme.reklama
Novinky tedy jsou následující: Linksys AC3200 Tri-Band Smart Wi-Fi Router (EA9200) a the Linksys AC2400 Dual Band Wi-Fi Router (E8350), přičemž jejich maximální propustnost vzduchem je 3,2 Gbps a 2,4 Gbps. Určeny jsou především pro domácnosti, jež dokáží takový výkon využít, a to třeba pro streamování videa ve vysokém rozlišení
Linksys E8350


Linksys AC3200 je tedy vybaven pro využití třech pásem, a to dvou 5GHz a jednoho 2,4GHz, díky nímž může dát dohromady propustnost 600 + 1300 + 1300 Mbps. Vybaven je celkově šesti anténami, z nichž tři jsou interní a tři externí odnímatelné. Jeho chod bude řídit 1GHz dvoujádrový procesor se třemi integrovanými koprocesory a dále tu najdeme rozhraní USB 3.0 i USB 2.0 a samozřejmě také ethernetové porty, a to čtyři Gb LAN a jeden Gb WAN.

Linksys E8350 je vybaven čtyřmi odpojitelnými anténami a pracuje ve dvou pásmech (2,4 GHz a 5 GHz), díky nimž jeho maximem propustnost 600 + 1733 Mbps. To sice dává dohromady 2,33 Gbps, ale takové routery se běžně označují jako 2,4Gbps. Dále tu máme 1,4GHz procesor s jedním jádrem, čtyři gigabitové LAN a jeden WAN a vedle rozhraní USB 3.0 a 2.0 také port eSATA s datovou propustností 3 Gbps (však 6 Gbps ani není potřeba). Můžeme jej tedy využít pro připojení pevného disku se souborovým systémem FAT, FAT32, NTFS nebo HFS+.

AC2400 Dual Band Wi-Fi Router (E8350) je k dispozici za 250 USD a AC3200 Tri-Band Smart Wi-Fi Router (EA9200) přijde na trh ještě do konce tohoto týdne s cenou 300 USD. Na náš trh zatím nedorazil ani jeden z nich.

Zdroj: TZ Linksys
Nejpopulárnější access pointy a routery
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře