www.svethardware.cz
>
>
>
>

Linksys uvádí výkonný router WRT1900AC

Linksys uvádí výkonný router WRT1900AC
, , aktualita
Společnost Linksys, kterou si její majitelé v poslední době přehazovali jak horkou bramboru, zařadila do své nabídky nový bezdrátový router WRT1900AC. Jedná se o výkonný model s podporou 802.11ac a výbavou, v níž nechybí ani eSATA.reklama
Linksys již nějaký ten pátek patří pod firmu Belkin, kam přešel od svého dřívějšího majitele, firmy Cisco. Jeho nejnovější router WRT1900AC je přímo přizpůsoben tomu, aby si z něj uživatel vytvořil domácí NAS server. Kromě rozhraní Wi-Fi 802.11ac totiž nabídne dvoujádrový 1,2GHz procesor, 128 MB paměti pro systém, rozhraní eSATA a USB a také možnost snadného nastavení s pomocí Linksys Smart Wi-Fi. Krom toho tu bude připravený také alternativní systém s otevřeným kódem od OpenWRT, který dorazí v horizontu několika týdnů.

Nový WRT může být nakonfigurovaný také jako Range Extender pro rozšíření dosahu bezdrátové sítě nebo prostý bezdrátový most. Linksys také plánuje přidat funkce pro plánování spojené s rozhraním Wi-Fi, takže si budeme moci zvolit, kdy bude zapnuto a kdy ne. Bude tu také VPN server založený na Open VPN.

Router je také vybavený čtyřmi odnímatelnými anténami rozhraní 802.11ac, které přispějí k dosažení celkové propustnosti až 1900 Mbps (1300 a 600 Mbps v pásmu 5 GHz a 2,4 GHz). Krom toho je tu podpora starších standardů 802.11a/b/g/n, nechybí celkem pět portů LAN a WAN s gigabitovou propustností, jeden USB 2.0 kombinovaný s eSATA a jeden USB 3.0. Přes tato rozhraní můžeme sdílet data z připojeného zařízení a případně také tiskárny.

Linksys WRT1900AC Dual Band Wireless-AC Router přijde nejdříve na americký trh, a to 13. dubna s cenou 280 USD.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější access pointy a routery
reklama
Nejnovější články
NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR
Na zatím nepříliš mohutnou VR vlnu se nyní snaží naskočit také společnost NZXT, která představila počítačovou skříň S340 Elite. Ta je upravena tak, abychom si na ni mohli pohodlně pověsit VR headset a také jej měli kam připojit.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7 Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7
Mobilní divize Samsungu má akutálně velký problém s vybuchujícími bateriemi Note 7, ovšem nyní jde i o pračky vyrobené mezi lety 2011 a 2016, které mohou představovat přinejmenším stejné riziko pro blízké osoby.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
GeForce GTX 1080 Ti přijde s 10,8 TFLOPS a 12 GB paměti GeForce GTX 1080 Ti přijde s 10,8 TFLOPS a 12 GB paměti
Už po nástupu pascalové karty TITAN X bylo jasné, že si NVIDIA někdy přichystá také její čistě herní verzi, kterou už můžeme označit za GeForce GTX 1080 Ti. Ta má dle aktuálních informací nastoupit v lednu vybavená GPU GP102.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala,  3 komentáře
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek