www.svethardware.cz
>
>
>
>

Lisa Su z AMD povídala o plánech na Zen+

Lisa Su z AMD povídala o plánech na Zen+
, , aktualita
Na Credit Suisse 19th Annual Technology, Media & Telecom Conference měla projev Lisa Su, CEO společnosti AMD, která se zmínila také o vzdálenější budoucnosti. Jde tedy o procesory generace Zen+.reklama
Lisa Su tak potvrdila, že AMD pracuje na další generaci procesorů, kterou má pracovně pojmenovanou Zen+ a která má čítat také hi-end procesor zaměřený na servery a datová centra. Ovšem od jeho vypuštění dělí společnost AMD ještě tři až pět let práce.

Úvodní generace procesorů Zen má dorazit ještě v příštím roce, pokud vše půjde dobře a téměř jistě před jejich nástupem uvidíme na trhu nové základní desky s příslušnými sockety AMD AM4. Ty totiž budou určeny pro poslední generaci desktopových APU založených na architektuře Bulldozer. Tyto desky by mohly dorazit již v březnu, někdy po nich pak nová APU a procesory Zen pravděpodobně přijdou na trh až koncem roku. Pokud tedy vše půjde dobře.

Co tedy Lisa Su prozradila o vývoji nových procesorů? Prvotní Zen označila za pouze první krok a součást víceleté strategie, která má až časem přinést ovoce a AMD spoléhá především na to, že úspěšné budou procesory Zen+ chystané mimo jiné pro datová centra. Lisa Su chtěla především říci, že architektura Zen nebude jen něčím, co bude brzy nahrazeno, ale jde o součást dlouhodobé strategie firmy, která bude objímat všechny možné platformy. Chtěla také ubezpečit potenciální zákazníky, že se nebude opakovat zanedbaný vývoj architektury Bulldozer, která byla v případě procesorů pro datová centra následována pouze trochu vylepšeným Piledriverem. Ostatně to samé můžeme říci o desktopových procesorem AMD FX, jimž se vyhnuly následující iterace, tedy architektury Steamroller a nejnovější Excavator.

Nakonec zpráva z trochu jiného soudku, AMD vypustilo do světa ovladače Radeon Software Crimson Edition 15.12, které jsou v podstatě verze 15.11.1, ovšem s certifikací WHQL.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  6 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře