www.svethardware.cz
>
>
>
>

LiteOn uvádí svou první řadu SSD: ZETA

LiteOn uvádí svou první řadu SSD: ZETA
, , aktualita
OEM výrobce LiteOn, který je znám také díky značce úložných zařízení Plextor, vypustil na trh svou vůbec první řadu SSD, která dostala označení ZETA. Jedná se o klasické 2,5" modely s rozhraním SATA.reklama
Nová řada SSD LiteOn ZETA tedy zahrnuje klasické modely, alespoň z toho pohledu, že jde o 2,5" zařízení s rozhraním SATA 6 Gbps a výškou 7 mm. K dispozici budou přitom tři verze, a to 128 GB (LCH-128V2S), 256 GB (LCH-256V2S) a 512 GB (LCH-512V2S).

Nové modely jsou vybaveny vyrovnávací paměti DDR3, ovšem s rozdílnou kapacitou, takže jde o 128 MB, 256 MB a 512 MB. Dále využívají kontroler Silicon Motion SM2246EN a pro ukládání dat pak 16nm paměti MLC NAND Flash od společnosti SK Hynix. Tyto paměti začala společnost SK Hynix vyrábět již více než před rokem, takže nejde o žádnou horkou novinku.

Všechny tři verze mají dosáhnout rychlosti čtení maximálně 520 MB/s, ovšem v případě zápisu se značně liší. Nejmenší 128GB model dosahuje pouze 150 MB/s, u 256GB modelu to je lepších, ale stále ne ideálních 260 MB/s a až 512GB model má už slušných 430 MB/s. Výkon těchto SSD tedy nepatří mezi špičku, čemuž bude snad odpovídat i cena.

Ještě tu ale máme informace o výkonu z hlediska IOPS, čili počtu vstupních a výstupních operací za sekundu týkajících se 4kB bloků dat. Při náhodném čtení to je až 67.500, 82.500 a 83.500 IOPS v závislosti na verzi SSD a v případě zápisu to je 37.500, 72.500 a 80.000 IOPS. Co se týče ostatních vlastností, pak nechybí podpora příkazu TRIM, technologie NCQ a 256bitové AES šifrování dat. LiteOn však neoznámil ceny a o dostupnosti se ví pouze to, že ZETA přijdou nejdříve na čínský trh.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek