www.svethardware.cz
>
>
>
>

Logitech G502: myš s rozlišením 12 000 dpi

Logitech G502: myš s rozlišením 12 000 dpi
, , aktualita
Na trh přichází nová herní myš Logitech G502 Proteus Core Tunable Gaming Mouse slibující velmi široké možnosti nastavení a vedle toho také jedno světové prvenství. Tím je senzor dosud nevídaným rozlišením.reklama
Už se zdálo, že výrobci herních počítačových myší nepůjdou přes hranici 8200 dpi, kterou nabízeli díky rozšířeném hi-endovému senzoru Avago ADNS-9800. Ovšem nyní se objevila G502 Proteus Core Tunable Gaming Mouse od firmy Logitech, která tuto hranici překonává takřka o polovinu, a nabízí tak rovnou 12 000dpi senzor.

Asi nelze očekávat, že se hned začnou objevovat další modely od jiných výrobců, které nabídnou stejné či podobné rozlišení, protože myš využívá senzor Logitech Delta Zero. Nicméně ve světě myší se dříve nebo později musí objevit konkurence, ať je takové rozlišení pro uživatele užitečně a využitelné, nebo ne.

Myš nám dovolí nastavit rozlišení od 200 dpi po zmíněných 12 000 a pak také jisté funkce zero sensor acceleration, zero smoothing / filtering a zero pixel rounding. Čert ví, co se pod tím skrývá a lze pouze tušit, že to má co do činění s pohybem ukazatele a jeho vyhlazováním. Co se týče maximální rychlosti pohyby, kterou je myš ještě schopna zaznamenat, pak to je 300 IPS, čili 7,6 metrů za sekundu. "Utrhnout" ukazatel se nám tak asi jen tak nepovede.

Novinkou je možnost vyladění či kalibrace senzoru s ohledem na podložku myši, aby ta mohla pracovat co nejlépe a s co nejnižší vzdáleností od povrchu, na níž její senzor reaguje. Krom toho si můžeme s pomocí pěti 3,6gramových závaží upravit těžiště a celkovou hmotnost a díky 32bitovému procesoru ARM, paměti a Logitech Gaming Software lze programovat všech 11 tlačítek. Mezi ta by mělo patřit i kolečko pracující ve dvou režimech - s aretací a s volným protáčením.

Logitech G502 Proteus Core Tunable Gaming Mouse má dorazit do Evropy ještě v tomto měsíci. Doporučená cena byla již uvedena, a to 2200 Kč s daní.

Zdroj: TZ Logitech
Nejpopulárnější myši
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře