www.svethardware.cz
>
>
>
>

Logitech G810 Orion Spectrum: barevně podsvícená mechanika

Logitech G810 Orion Spectrum: barevně podsvícená mechanika
, , aktualita
Společnost Logitech si připravila novou mechanickou klávesnici využívající jeho vlastní tlačítka Romer-G a prý "inteligentní RGB podsvícení". Jde pochopitelně o herní klávesnici se standardním rozložením a malými rozměry.reklama
Logitech G810 Orion Spectrum RGB Mechanical Gaming Keyboard má tedy standardní rozložení kláves a těch několik speciálních tlačítek, jež tedy nemůžeme počítat mezi klávesy, zabere jen volný prostor a klávesnice kvůli nim není o nic větší. Její okraje jsou tenké a design nijak nápaditý, takže nás na první pohlled zaujme především barevné podsvícení a logo v horním levém rohu. Přídavná tlačítka nad numerickým a středovým blokem kláves poslouží především pro ovládání multimédií a pro uložení maker mohou posloužit klávesy F1 až F12, které ovšem nejsou zrovna po ruce.

Tlačítka Romer G s výdrží 70 milionů stisků jsme si vyzkoušeli už s modelem Logitech G910 Orion Spark, který má také RGB podsvícení kláves a k tomu celkově lepší výbavou, ovšem také přijde zákazníky na více než 4000 Kč. Jenomže doporučená cena nové klávesnice G810 Orion Spectrum je kupodivu ještě vyšší, a to 5199 Kč s daní, za niž bude k dispozici od února. Otázka je, proč byla původní doporučená cena Orion Spark stanovena na necelých 5000 Kč a Orion Spectrum je se svou slabší výbavou ještě dražší.

Že by byl zakopaný pes v onom inteligentním podsvícení? To umožní nastavit software Logitech Gaming Software (LGS), kde si můžeme vybrat pro každou klávesu libovolný odstín a synchronizovat efekty s dalšími periferiemi Logitech, které danou funkci podporují. LGS také obsahuje už profily podsvícení pro více než 300 her, ovšem model Orion Spark je na tom v podstatě stejně.

Vedle představení nové klávesnice Logitech ještě oznámil, že si chystá akci spojenou s herním titulem Tom Clancy’s The Division. Jednak chystá novou verzi Arx Control (viz recenze Logitech G910 Orion Spark) a pak také speciální profily pro RGB podsvícení, které budou uzpůsobeny právě této hře. A pak, počínaje 8. březnem, budou vybrané klávesnice prodávány s touto hrou zdarma a jde o následující tři modely:
  • Logitech G410 Atlas Spectrum TKL
  • Logitech G810 Orion Spectrum RGB
  • Logitech G910 Orion Spark RGB

Zdroj: TZ Logitech
Nejpopulárnější klávesnice
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik