www.svethardware.cz
>
>
>
>

Logitech K480: klávesnice pro desktop, telefon i tablet

Logitech K480: klávesnice pro desktop, telefon i tablet
, , aktualita
Společnost Logitech si připravila novou zajímavou periferii, a sice klávesnici Bluetooth Multi-Device Keyboard K480, která se bude hodit pro ovládání a psaní na desktopovém počítači, ale i na mobilním telefonu či jiném zařízení.reklama
Koncept tohoto zařízení je jasný už z pohledu na fotografii. Klávesnice Logitech Bluetooth Multi-Device Keyboard K480 je bezdrátová a rozhraní Bluetooth ji slouží k připojení k počítači a mobilnímu telefonu, či alespoň tak to vidí její výrobce. Je ale jasné, že ji budeme moci připojit ke kterémukoliv zařízení, jež má ve výbavě rozhraní Bluetooth a dá se využít pro psaní textu. Nezáleží, zda je založeno na operačním systému Mac OS, iOS, Windows 8/Phone/RT, Chrome OS nebo Android.

Logitech K480 má ale pro mobilní telefony připravenu speciální drážku, do níž je můžeme zaklesnout, abychom dobře viděli na text. Tato drážka prochází téměř celou šířkou klávesnice, takže je dostatečně velká i pro tablet. Klávesnici navíc můžeme najednou spárovat s až třemi zařízeními a mezi nimi se v okamžiku přepínat, takže pokud nám na telefon přijde zpráva, můžeme si na něj v okamžiku přepnout a pomocí klávesnice odpovědět. Poslouží k tomu kruhový ovladač v levé části, jejž bychom si mohli splést s knoflíkem pro nastavení hlasitosti.

Klávesnice samotná má hmotnost 820 gramů a rozměry 299 x 195 x 20 mm, takže drážka bude široká cca 27 cm. Měl by se do ní tedy vejít i 10palcový tablet na šířku. Klávesnici napájí dvě baterie typu AAA, které mají vydržet až po dobu dvou let.

Dostupnost v Evropě je naplánována na tento měsíc a cena je známá pouze jediná, a to v amerických dolarech: 50 USD. Podrobnější obrázky si můžete prohlédnout na webu výrobce (viz zdroj).

Zdroj: TZ Logitech
Nejpopulárnější klávesnice
reklama
Nejnovější články
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek