www.svethardware.cz
>
>
>
>

Logitech K780: klávesnice pro multitaskingové pracanty

Logitech K780: klávesnice pro multitaskingové pracanty
, , aktualita
Logitech si připravil novou zajímavou bezdrátovou klávesnici, která je přizpůsobena uživatelům s potřebou ovládat více zařízení. Můžeme si tak k ní připojit stolní počítač, tablet i telefon, pro něž slouží i jako stojan, snadno se mezi nimi přepínat.reklama
Logitech K780 je stolní klávesnice téměř plné velikosti, která disponuje bezdrátovým rozhraním se systémem Easy-Switch. Můžeme si ji spárovat s až třemi zařízeními a mezi nimi se budeme v okamžiku přepínat stiskem jedné ze tří světlých kláves. Samozřejmostí je tak kompatibilita napříč všemi možnými platformami, a to Windows 7 a novější, MacOS X 10.8 a novější, Android 5+, iOS 5+ nebo ChromeOS. Dalším důležitým prvkem je stojan, či spíše zarážka táhnoucí se přes celou vrchní část, do níž můžeme najednou vedle sebe umístit tablet i telefon.

Přepínání probíhá okamžitě, takže než se po stisku jedné z přepínací klávesy připravíte na psaní, bude spojení s daným zařízením navázáno. Jak je vidět, Logitech dal v horní řadě stejně jako u jiných kláves přednost vlastním speciálním funkcím před F1, F2, atd. Ale to jako obvykle půjde napravit, takže pak se budeme přepínat mezi spárovanými zařízením s pomocí přepínače. Každá ze tří světlých kláves má také vlastní malou LED, aby bylo ihned jasné, s čím klávesnice zrovna komunikuje. Pak tu jsou i další speciální funkce, které využijeme na mobilních zařízeních. Jde o Home, Search, Back, App-Switch a Contextual Menu.

Samotná klávesnice má téměř plnou velikost, což znamená, že je sice vybavena numerickou částí, ale z té střední zbyly pouze směrové šipky odsunuté pod pravý Shift. Je tak jasné, že si na ni asi budeme muset zvykat a pokud někdo dosud pracoval na klasické desktopové klávesnici, asi mu hned nebudou po chuti ani nízkozdvihová a oblá či rovnou kulatá tlačítka. Logitech sám mluví o mechansimu PerfectStroke, který slibuje komfortní psaní. To je ale vysoce individuální.


Dosah bezdrátového rozhraní Logitech K780 je jako obvykle 10 metrů a zabezpečení obstará 128bitové AES šifrování. Počítač přitom nemusí být vybaven rozhraním Bluetooth, neboť ke klávesnici dostaneme také USB transmitter. Telefon a tablet ale už v drtivé většině případů svůj Bluetooth má, takže by tu neměl být žádný problém.

Pár mikrotužkových baterií (AAA) má vydržet zhruba dva roky práce, což bude záviset na míře využití i na nejvíce vytížením rozhraní. Rozměry klávesnice jsou 380 x 158 mm a výška 8 mm vepředu / 22 mm vzadu. Do drážky můžeme vložit telefon či tablet s tloušťkou do 11,3 mm a pokud jde o velký tablet (jako 12,9" iPad Pro), je vysoce doporučeno jej zaklesnout za delší hranu. Očekávat můžeme cenu kolem 2400 Kč s dvouletou zárukou.

Zdroj: Hexus.net

Nejpopulárnější klávesnice
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet
Serverhostingová společnost Master Internet byla v průběhu léta vybrána jako jedna z prvních pro nový progresivní typ partnerství společnosti Dell sdružující ověřené cloudové a hostingové poskytovatele.
Dnes,  inzerce, PR článek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik