www.svethardware.cz
>
>
>
>

Logitech K830: bezdrátová podsvícená klávesnice s touchpadem

Logitech K830: bezdrátová podsvícená klávesnice s touchpadem
, , aktualita
Společnost Logitech si připravila nový model klávesnice vybavený dotykovou plochou pro ovládání ukazatele myši, který se připojuje bezdrátově a navíc je vybaven i podsvícením kláves. Bude se tak hodit především v obývacím pokoji.reklama
Dle představ výrobce je tedy klávesnice Illuminated Living-Room Keyboard K830 vhodná především pro počítače propojené s televizorem, čili HTPC, které se obvykle nacházejí v obývacím pokoji. Bude to bezesporu pohodlnější ovládání než při využití dálkového ovladače, a to především při zadávání textu.

Podsvícené klávesy mají regulovaný jas v závislosti na okolním osvětlení, takže klávesnice nebude za dne plýtvat svými bateriemi. Bezdrátové rozhraní Unifying pracuje jako obvykle v pásmu 2,4 GHz, a to na vzdálenost až 10 metrů. Touchpad má pod sebou dvě hardwarová tlačítka, což je dnes výjimečné, neboť se spíše setkáme jen s jedním a nové tenké notebooky Apple, které v tomto ohledu udávají krok, nemají dokonce žádné fyzické tlačítko. Nad touchpadem pak jsou tři tlačítka pro ovládání zvuku.

O napájení se postará vestavěný dobíjecí akumulátor, jejž je možné dobíjet pomocí rozhraní micro USB, takže by k tomu měly stačit i běžné adaptéry pro mobilní telefony. Výdrž klávesnice by měla být dle výrobce cca 10 dní, což samozřejmě záleží na četnosti využití a podsvícení. Uživatel ji může sám ovlivnit tím, že bude používat vypínač.

Rozměry klávesnice jsou 367 x 125,3 x 16,5 mm, hmotnost 495 gramů a samotný touchpad má rozměry 80 x 52 mm. Záruka je standardní dvouletá a připravit se musíme na doporučenou maloobchodní cenu 2769 Kč

Zdroj: TZ Logitech
Nejpopulárnější klávesnice
reklama
Nejnovější články
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek