www.svethardware.cz
>
>
>
>

Logitech MX Anywhere 2: výborně vybavená myška

Logitech MX Anywhere 2: výborně vybavená myška
, , aktualita
Společnost Logitech si připravila náhradu své letité myši Anywhere Mouse MX, která dostala označení Logitech MX Anywhere 2 Wireless Mobile Mouse. Jde tedy o bezdrátovou myš, která má blízko k novému MX Master.reklama
Myš Logitech MX Master byla představena letos jako nejlepší model své řady a v naší recenzi jsme si ukázali, proč takovou věc o ní lze říci. Zbrusu nová Logitech MX Anywhere 2 navazuje na model Anywhere Mouse MX, který už je ale pět let starý, a tak není divu, že její design má blíže právě k novému MX Master. Ukazuje na to zvolené barevné schema a také provedení levé strany, která se skládá z rovných trojúhelníkových plošek.

Logitech u nové MX Anywhere 2 použil laserový senzor Darkfield, který má být schopen pracovat i na skle, což jsme si ověřili v recenzi MX Master. Ta má stejný senzor a ten kromě práce na skle zvládne dokonce i zrcadlo. Slovo Anywhere v označení myši je tedy velice příhodné.

Jako bezdrátová myš nám nová MX Anywhere nabídne jednak rádiové rozhraní s využitím USB transmitteru Pico Unifying, ale také může využít rozhraní Bluetooth Smart. Ve schopnostech této myši je také spárování s až třemi zařízeními současně, mezi nimiž se pak můžeme přepínat pomocí tlačítka Easy-Switch. Lze tak třeba pracovat na počítači a v případě potřeby si v okamžiku zapnout myš pro ovládání vedle umístěného tabletu. Pro napájení poslouží ne klasické baterie, ale vestavěný 500 mAh akumulátor Li-Pol dobíjený pomocí USB kabelu, pro něž má myš připraven konektor ve své přední části (Logitech ale mluví i o možnosti jeho nahrazení rezervními bateriemi). Výdrž akumulátoru je dle výrobce až dva měsíce, přičemž v případě potřeby jej lze za jednu minutu dobít tak, aby vydržel dvě hodiny práce.

I zde pak máme těžké kovové kolečko, u nějž můžeme zapnout režim bez aretace, v němž se může rychle se setrvačností roztočit a prolétnout dlouhý dokument. Stiskem tlačítka můžeme aretaci zapnout, takže pak se bude kolečko chovat normálně. Pro nastavení myši poslouží software Logitech Options dostupný i pro Mac. Rozměry myši jsou 100 x 62 x 34 mm a hmotnost 106 gramů. Senzor Darkfield si můžeme nastavit na hodnoty dpi od 400 do 1600.

Máme tu tedy takovou menší, mobilnější a jednodušší variantu myši MX Master, takže je zřejmé, že bude i levnější. Nicméně MX Master se prodává za 2700 Kč, takže ani v tomto případě nepůjde o nic levného. Logitech MX Anywhere 2 Wireless Mobile Mouse bude k dostání od příštího měsíce za 2290 Kč.

Zdroj: TZ Logitech
Nejpopulárnější myši
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek