www.svethardware.cz
>
>
>
>

Logitech přestane vyrábět myši pro OEM

Logitech přestane vyrábět myši pro OEM
, , aktualita
Společnost Logitech, asi neznámější výrobce počítačových periferií, ohlásila odchod z trhu OEM myší. Nebude tak už vyrábět myši pro firmy, které si pak na ně dají svoje logo, a to nejspíše kvůli financím.reklama
Trh s OEM periferiemi a především s počítačovými myšmi v poslední době značně klesá, a to v posledním kvartálu dokonce o 26 procent, přičemž nízké jsou i marže. Firma Logitech se tak rozhodla, že se z tohoto trhu stáhne a nadále už nebude vyrábět myši pro ostatní výrobce.

Bracken Darrell, výkonný ředitel Logitechu, k tomu dodal, že firma se tedy zaměří pouze na prodej myší pod vlastní značkou v maloobchodech, což bude pro ni ostatně i jednodušší než provozovat najednou dva byznysy. Zatím tedy ještě myši pro OEM vyrábí, ale do několika měsíců s tím přestane.

Logitech prý také nechce učinit žádné kroky, které by kompenzovaly jeho odchod z OEM trhu, takže nebude nic prodávat, licencovat, apod. Kvůli nízkým maržím ostatně prý ani nebude moc tratit a spíše očekává, že tím posílí prodeje jeho vlastních myší, tedy myší s logem Logitech. Firma si také uvědomuje, že její úspěch přímo stojí a padá se stavem celého PC průmyslu, však celé dvě třetiny z jejího ročního 2miliardového obratu (USD) jsou tvořeny prodejem počítačových periferií, a právě kvůli tomu se Logitech v poslední době snaží více pouštět do výroby audio a video zařízení, jejichž prodeje tvoří zbylou třetinu tržeb.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější myši
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek